Wpis z mikrobloga

Kiedy zaczynałam wchodzi w dorosłość cieszyłam się, że mieszkam w tym państwie. A teraz? Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji. Ale myślę sobie no ok, gdy będę potrzebowała wezmę wolne w pracy, wsiądę w samolot i za kilka godzin będę w Pradze czy w Berlinie. A teraz nie wezmę wolnego w pracy, bo przez zakaz handlu w niedzielę nie będę miała pracy. Znaczy będę, jako kelnerka na umowę zalecenie, bo kelnerzy nie mają rodzin. Teraz już wiem że muszę wyemigrować i będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem. Bo zabierają mi możliwość normalnego życia tutaj. Czy ja i inni młodzi ludzie żeśmy im coś #!$%@? zrobili, że tak nas gnoją na każdym kroku? #gorzkiezale #polska #emigracja
  • 250
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0 po pierwsze nadal masz dostęp do antykoncepcji. Z tego co sprawdzałem ostatnio gumki można wszedzie kupić. Tabletki antykoncepcyjne też są dostępne bez większego problemu. Co do pracy w weekend to jak ktos bedzie chciał pracować to będzie. Pomyśl o przekwalifikowaniu może praca na pół etatu w innej branży.

Skoncz płakać
  • Odpowiedz
@enzojabol: W Polsce bez problemu dostanie leki anty i tabletke po na recepte i nie trzeba po to latac do Berlina. Wystarczy troche odpowiedzialnosci, analogia z reka totalnie z dupy. A deklem to byla twoja mamusia ze nie zastosowala sie do twoich zlotych rad i nie odwiedzila Berlina, sadzac po zenujacym poziomie - 13 lat temu.
  • Odpowiedz
@MirekVonKapusta: aborcja w takim przypadku jest konsekwencją chorego prawa, które zabrania ci zabezpieczyć się dodatkowo na wypadek pękniętej prezerwatywy, etc. Skoro rząd nie pozawala kobiecie zapobiec ewentualnej ciąży to finalnie kończy się to na stole w dużo gorszych okolicznościach, nie mozna kogoś zmusić do posiadania dziecka.

Myślisz że serio kobiety dają się zalewać na prawo i lewo tylko po to żeby nastepnego dnia biegać po tabletki, które robią im #!$%@?
  • Odpowiedz
Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji


@MinnieMouse0: Z tego co wiek kondomy i tabletki nadal są do kupienia w aptece. Nic się nie zmieniło po zmianie rządu. Pigułki dzień po również są dostępne bez problemu. Wystarczy iść do ginekologa i poprosić o receptę na tabsy na zapas. Mam zanjome pary które tak robiły. Zero problemów. Trzeba być debilem by będąc zwolennikiem pigułek po nie ogarnąć sobie ich na zapas
  • Odpowiedz
Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji.


@MinnieMouse0: Rozwiń proszę, bo pierwsze słyszę. Przypominasz mi te licealistki z czarnych marszów, które nie wiedziały po co tam są, no ale kobiety szkalujo, czeba iść.

będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem.


@MinnieMouse0: jeśli wg ciebie są dwie opcje - bycie kelnerką albo emigracja to tak, będziesz.
  • Odpowiedz
Czy ja i inni młodzi ludzie żeśmy im coś #!$%@? zrobili, że tak nas gnoją na każdym kroku?


@MinnieMouse0: źle wybraliŚMY większością. Byliśmy bierni zamiast strajkować w odpowiednim miejscu i czasie? Dużo można było zrobić, dużo nadal jeszcze można.
  • Odpowiedz