Wpis z mikrobloga

da sie. Prowadzic to na zasadzie profesjonalnych dawcow. Regularnie badanych, prowadzacych odpowiedni tryb zycia, monitorowanych. Teraz jest zatajanie i nie mow mi o jakimkolwiek zaufaniu, jezeli w Polsce oszukuje sie na przebiegu samochodu to co dopiero wierzyc w ludzka uczciwosc w kwestiach zdrowia xDDD


@benzdriver: Profesjonalni dawcy. Co ty chłopie opowiadasz. Oddać możesz 450 ml raz na dwa miesiące więc jeden dawca max może oddać 2,7 litra krwi w roku. Zobacz
@sztyftwsztyfcie:

Po otrzymaniu tytułu ZHDK możliwość skorzystania poza kolejnością z ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w placówkach ZOZ-ów. Świadczeniobiorcy, którzy posiadają tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” i przedstawili legitymację „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach....

Z tego nic takiego nie wynika.
@benzdriver: z profesjonalnymi dawcami to dopiero byłby problem z niedoborem krwi. Już teraz mimo akcji oddawania w szkołach/jednostkach wojskowych brakuje krwi, a ty chciałbyś jeszcze zawęzić grono dawców. Taki profesjonalny dawca pojedzie na wakacje do Afryki i musi robić ileś tam czasu przerwy. Tak samo jak będzie miał zęba leczonego kanałowo albo jakiś zabieg. Ile chciałbyś płacić tym ludziom, żeby opłacało im się być cały czas w gotowości?
@benzdriver

@turtelian bo krwiodawstwo powinno byc odplatne. Kasa za krew a nie jakies przywileje jak za komuny.


A człowiek powinien móc się bronić, a póki co nie może a honorowi dawcy mają przywileje. Więc póki co trzeba ich przestrzegać
Pamiętam jak na poczcie gdzie stałem w długiej kolejce. Nagle gość koło 50 #!$%@? białą kizówką z orzeczeniem o niepełnosprawności i napiera do okienka :D Ja zaś mu mówię, że także mogę za 5 sekund moją kizówkę i nie czekać w kolejce. :D