Wpis z mikrobloga

@Mr_Gray: To co wklejasz nie uprawnia do stwierdzenia "W wieku produkcyjnym jest wiecej facetow niz kobiet w Poznaniu/Warszawie". Źle czytasz dane.

Dla przykładu załużmy, że handluję telefonami i telewizorami. Mam 200 telefonów i 3 telewizory: 100 telefonów wystawiam w sklepie a 100 zostaje w magazynie (50% telefonów jest "produkcyjnych") i odpowiednio 2 telewizory wystawiam w sklepie a 1 zostaje w magazynie (66,67% telewizorów jest "produkcyjnych"). Ale nie powiem, że jest więcej
Po prostu nie chcesz w to wierzyć.


@Mr_Gray: U och, jednak trzymam się danych i liczb a nie opinii, bo od tego zacząłem dyskusję w tym wątku, że za dużo było zdań kto w co wierzy.

Porównanie prosto z dupy.

Bardziej jaskrawo błędu Twojego wnioskowania nie jestem w stanie pokazać, ale widać, że i to jest nieskuteczne.

Do 50 roku życia jest nadwyżka 400tysięcy mężczyzn w Polsce( ͡° ͜ʖ
@niechcacy_przypadkiem: ale jakiej opinii? Ja tonze statystyk wyczytalem. Weź otwórz wszystkie moje linkinktore podalem wczesniej. Te 400tys nadwyzaki dodalem z population pyrayd- dałem link. Tak mozesz sobie odczytac w kazdej kategorri wiekowej nadwyżkę. Np w wieku 0-4 jest 50 tys więcej chłopców( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mr_Gray: Ale to dotyczy całej Polski, ja pisałem o Warszawie.
I to, że w Warszawie jest niższy współczynnik osób w wieku produkcyjnym wśród kobiet, nie znaczy, że kobiet w wieku produkcyjnym jest mniej niż mężczyzn (zwłaszcza, że dla kobiet jest o 5 lat krótszy). Więc nie bzdura jak pisałeś w Twój wpis. To się nie sumuję do 100%, bazą procentu jest ogólna liczba kobiet, nie liczba osób w wieku produkcyjnym.
@niechcacy_przypadkiem: sprawdz wiek produkcyjny- mobilny. Czyli kobiety i mezczyxno do 45 roku zycia. Ale to nic nie zmienia. Do 50 roku zycia jest nadwyzka 400tys mężczyzn i nic tego nie zmieni- no chyba że aborcja selektywna, ale to nie realne bo każdy ma ciśnienie na syna( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mr_Gray: Wg piramidy wieku z http://www.polskawliczbach.pl/Warszawa#dane-demograficzne "WIEK MIESZKAŃCÓW WARSZAWY
(Źródło: GUS, 31.XII.2016)"
nadwyżka kobiet zaczyna się już od 25 r.ż. (a w przedziale 20-24 nadwyżka mężczyzn wynosi <1 tys. a nie jak wcześniej pisałem 4 tys.). Podobnie jest w innych dużych miastach (Poznań, Kraków - nadwyżka kobiet już od 25 r.ż.). Dodając do tego nadwyżkę 400 tys. mężczyzn w całej Polsce o której piszesz, oznacza to, że jest olbrzymia nadwyżka mężczyzn
@Mr_Gray:

Wg piramidy wieku z http://www.polskawliczbach.pl/Warszawa#dane-demograficzne "WIEK MIESZKAŃCÓW WARSZAWY

(Źródło: GUS, 31.XII.2016)"
Nie, nie twierdzę, że dane z GUSu kłamią, cały czas się o nie opieram.

Np. dla Warszawy
55,1% kobiet w wieku produkcyjnym to LICZEBNIE więcej niż 65,8% mężczyzn w wieku produkcyjnym
to widać na piramidzie wieku - tylko w przedziale 20-24 z roczników produkcyjnych mężczyźni mają nadwyżkę (<1 tys.)