Wpis z mikrobloga

. Np nauczyciel, pracownik na uczelni, zwykły księgowy. Gdzie ci ludzie mają mieszkać?


@Metylo: a gdzie mieszkają do tej pory ? ja #!$%@?. nie każdy nauczyciel mieszka pod mostem !

podpowiem ci: w mieszkaniu.

niech zmieni prace weźmie kredyt.

39 lat !!!! baba ma 39 lat. ja w jej wieku od 19 lat pracowałem i studiowałem dziennie. fuchy, potem normalnie ETAT.
minimalna krajowa netto to teraz coś 2700
jest jest SAMA
@Metylo: Jakby bycie "po studiach" dawało magicznie + 10k do wypłaty xD Trzeba było #!$%@? nie studiować socjologii ani psychologii to by pieniążki były.

Minimalne wynagrodzenie nauczyciela z wykształceniem wyższym (tytuł magistra) i przygotowaniem pedagogicznym wynosi:


nauczyciel dyplomowany - 4550 zł brutto

nauczyciel mianowany - 3890 zł brutto

nauczyciel początkujący - 3690 zł brutto.


Natomiast minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli z pozostałym wykształceniem wynosi:


nauczyciel początkujący – 3600 zł

nauczyciel mianowany –
@Metylo: ten cały zodiak ma racje. u mnie trochę więcej niż 39, aczkolwiek patrząc w tył, dość podobna sytuacja, dom, dzieciaki, samochody na podjeździe, mieszkania w wynajmie.

tylko dokładnie, zamiast żłopać piwsko przed TV z kiepskimi ja #!$%@?.
w wieku 6 lat cale podwórko grało w piłkę - ja siedziałem obok na lekcjach angielskiego

w wieku 15 lat grali w gry, oglądali VHSy, ja robiłem już krótkie filmiki dla ślubnych videomanow
via Android
  • 154
@msr99 kolejny xDD

Tak wszyscy, którzy nie zarabiają +10k nie mają własnego domu, samochodu i rodziny przed 40 to tylko siedzą piją piwsko i palą pety xD chłopie w jakiej bańce ty żyjesz?

Tylko pokazujesz jak podzielone mentalnie jest społeczeństwo. Jesteś człowiekiem sukcesu bo ciężko pracowałeś, ale nigdy nie zobaczysz tych, którzy pracowali równie ciężko ale im się nie udało. Beka z Ciebie i twojego oświecenia.
ale nigdy nie zobaczysz tych, którzy pracowali równie ciężko ale im się nie udało


@Metylo: ja ich cały czas widzę, w sklepie na ulicy...

pracowali równie ciężko ? bredzisz koleś.

- nie chciało się uczyć - lepiej pójść na wagary
- Szkola średnia ? a pójdę gdziekolwiek byle coś było
- studia ? po co to komu - kolejny papierek...

- dorobic ? bez sensu, trzeb aby wstać wcześniej, później wrócić...
@vealen0: ale wątek nie jest o MNIE ( bo jestem zbyt skromny na to aby stworzyć o sobie ) ale o jakieś babie 39 lat !!! która wynajmuje pokój. Ludzie...

dobrze, pomijając moje komentarze.

co ta Pani robiła przez 20 lat ? jak próbowała zmienić swoją sytuacje ?
czy była na darmowych szkoleniach aby powiększyć swoją wiedzę i zmienić prace ?

tego się nie dowiemy..
I żeby nie było post sprzed 5 minut:

Chmurka17
przed chwilą
1
+
#przegryw
Mieszkanie ze starymi to masakra.
Odkładam kasę i niedługo #!$%@?… na razie około 60k na koncie. Ugh 25 lat. Eh.

25 #!$%@? lat od jakiegoś randomowej osoby.
25 a nie 39
@Metylo: No tak, bo jak ktoś ma inne zdanie jak Ty to na pewno musi się posiłkować opiniami kretynów. Żyjecie w wyimaginowanych światach i tylko wymagacie, a nie jesteście w stanie przełożyć swojego wkładu na realne należności. Nie ważne co robię, nie ważne gdzie i jak ale mi się należy to samo co wszystkim. Świat nie jest sprawiedliwy. Jakby można było posiadać tylko 1 mieszkanie na gospodarstwo domowe to albo nikt
@Metylo: ten cały zodiak ma racje. u mnie trochę więcej niż 39, aczkolwiek patrząc w tył, dość podobna sytuacja, dom, dzieciaki, samochody na podjeździe, mieszkania w wynajmie.


@msr99: Chyba sie odkleiles od poreczy jesli uwazasz ze to jest normalna sytuacja, ktora dotyczy wiekszosci polakow.

Podajmy moze fakty:
Zeby miec zasoby w postaci domu, dzialki pod dom, mieszkan oraz samochodow, trzeba miec kapital w okolicach 1 mln PLN (mocno zgrubiajac szacunki).
@briskmann: nigdzie się nie odlejalem bo nigdy się nie przykleiłem..

po 1. zgadza się - kapitał 1m_

po 2. rozpocząłem jak pisałem, prace na etat ROWNOLEGLE ze studiami. przez co mało brakowało i bym nie skończył studiów. udało się - promotor był wyrozumiały

po 3. twój ranking ELA mówi o którym roku ? 2023 ? czy 2005 ? ta baba na rynek wchodziła DAWNO temu a nie wczoraj

ja nie porównuje