Wpis z mikrobloga

@hanyska: Jeśli pójdziesz do pracy i powiesz, że nauczyłaś się czegokolwiek ze stron typu strefa coś tam, to cię tak wyśmieją, że nie zniesiesz tego psychicznie, naprawdę. Nawet jak nic nie powiesz, to wyrzuty sumienia prędzej czy później dadzą o sobie znać.
@ktos12356: Serio to środowisku programistycznym nikt nie lubi takich "kursantów", czy to po internetowych kursach, czy co gorsza stacjonarnych typu butkamp. Ewentualnie przechodzą jakieś konkretne, nieliczne anglojęzyczne kursy na tematy, których nie można albo bardzo, bardzo ciężko jest wyszukać w internecie (czy istnieją takie przypadki w ogóle :)), ale o nich też nie warto wspominać. Jesteś kimś, jak sam sobie potrafisz zorganizować naukę i do tego każdy wannabe powinien dążyć, a
@HAL__9000: skąd Ty masz takie informacje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiele firm same wykupuje swoim pracownikom kursy np. na udemy.com czy daje do dyspozycje różne książki żeby poszerzyć swoją widzę. To nie jest ani nic złego ani tym bardziej potępianego.

Liczy się tylko samodzielność, rozwiązywanie problemów na własną rękę, brak oczekiwań co do tego, że ktoś za tę rękę będzie prowadził.

ale od kiedy jedno wyklucza drugie?
@ktos12356: Firmy jedno, pracownicy drugie. Większość, których znam, w tym i ja, woli się rozwijać na własną rękę, a nie korzystać z jakichś tam najczęściej zniechęcających video gotowców z gadającymi przemądrzałymi głowami, których często największym, bądź też jedynym celem jest zgarnięcie kasy, na czym z kolei cierpi jakość takiego kursu.

Do zapoznania się z jakimś narzędziem czy frameworkiem wystarczy prezentacja na stronie dokumentacji tegoż. Nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na
@HAL__9000: pracownicy tym bardziej nie mają nic przeciwko. Liczy się rezultat a nie sposób dojścia do niego. Nikt normalny nie robiłby z tego żadnego problemu.

Większość, których znam, w tym i ja, woli się rozwijać na własną rękę,

czyli jak poczytasz dokumentacje to jest rozwijanie się na własną rękę a oglądnięcie kursy już nie? Fajna retoryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy przykład z brzegu: jestem programistą ale