Wpis z mikrobloga

ja bym miał wątpliwości czy wracać do firmy która doceniła mnie dopiero po odejściu


@czlapka: czemu? To całkiem normalne. Jeżeli płacą więcej, niż twoja obecna firma to czemu nie? Dodatkowym plusem jest to, że już znasz tę firmę
tak zwane lewaki nie chcą jakiejś rewolucji, tylko uśrednienia podziału dochodu w gospodarce między pracownikami i kadrami do średniej eu. To by stworzyło klasę średnią i prawdziwych konsumentów w gospodarce a nie k888 jak teraz, albo plebs albo szlachta, między nimi kilku lekarzy-specjalistów.
Jak to kto? Ludzie


@Rewolucjonista_przegrywu: pod przymusem? Po co mają pracować skoro i tak owoce ich pracy zostaną im odebrane oraz rozdane tym którym nie chciało się pracować?

zresztą nadchodząca robotyzacja i automatyzacja da nam możliwości jakich nie mieliśmy nigdy


@Rewolucjonista_przegrywu: to jest mniej więcej tak samo prawdziwe i szybkie jak to, że już zaraz programiści będą zbędni bo kod będzie generowany automatycznie lub wyklikiwany z UI.

firmy będą się
@Dzonzi zarobki nie za jedynym kryterium wyboru pracodawcy.
Jeśli pracownik jest dobry to pracodawcy powinno zależeć na jego utrzymaniu, ciągła rotacja nie wpływa dobrze na wykonywanie obowiązków - nowy pracownik zawsze musi mieć czas na wdrożenie.
@cryfortheindians Miałem w technikum takiego kolesia. Bardzo bogata rodzina, dostał od ojca zaraz po zrobieniu prawka nową A6 z pełnym wyposażeniem i codziennie jeździł nią do szkoły. Reakcja "kolegów" z klasy - haha co za #!$%@?, haha zawód syn, haha ja mam 20 letnią Hondę, ale sam zapłaciłem... #!$%@? biedacka mentalność. Przecież powinien się czuć zawstydzony, że jego starzy śpią na forsie zamiast #!$%@?ć na produkcji jak na Polaka przystało.
a potem nagle nie wiadomo czemu #!$%@? do innej firmy, brawo


@memento_mori: Jak to nie wiadomo czemu? XD Właśnie, że to najlepiej wiadomo, bo chodzi o kasę.
Jeżeli coś mi nie pasuje i mogę zmienić to sam, to tak robię. Przecież nikt mnie w pracy siłą nie trzyma. Jeżeli nie podobają mi się zarobki to po prostu szukam innej, no chyba że nie mogą znaleźć lepiej płatnej to wtedy siedzę w