Wpis z mikrobloga

@Nutaharion: a nie no wszystko ok, że mimo dobrej koniunktury i mocnego wzrostu produktywności duża część populacji jest zmuszana do wiązania się z finansjerą celem naśladowania poziomu życia swoich rodziców. Nic złego się nie dzieje, że jedni mają tyle, że ledwo co im starcza na normalne życie, a drudzy mają takie ilości pieniędzy, ktorych nie da się wydać, ani nawet racjonalnie zainwestować.
W ogóle dopiero teraz doczytałem cały artykuł

Dramat polega na tym, mimo wielkiej puli zamówień, Solaris konkuruje głównie ceną swoich produktów. Taki wyścig skończył się ostatnio porażającym rachunkiem. Na koniec 2016 roku zarobił na czysto 5,24 mln zł.

Na jednym autobusie, czy tramwaju - najlepsza firma tej branży w Polsce zarabia średnio niecałe 5 tys. złotych


Firma, która jest uznawana za taką innowacyjną, że "Polak potrafi", że mamy się czym pochwalić na
@SuperMaslo co #!$%@? kaleka życiowy? A zrozumiałeś, że mój przyjaciel ma od ojca wystarczająco na podstawowe potrzeby a jeśli chce szastać kasą to musi zakasać rękawy i samemu robić. A sorki nie dodałem, że dorabiał sobie tak studiując ekonomie. Jak dla mnie jego ojciec to ma mega łeb na karku i super go wychował.
@terwer358 nie zrozumiałeś ta kasa to tylko kieszonkowe żeby miał na potrzeby. A po co ma mieć #!$%@? auto skoro jego ojciec ma m.in korwetę za 2mln. I jego bratu też kupił. Układ jest prosty miał 40zł dziennie na swoje potrzeby jak chciał zaszaleč musiał sobie dorabiać. A teraz już pracuje w firmie ojca i trochę #!$%@? by wyglądało jakby syn prezesa nadal jeździp celicą 7 w gazie xD
O #!$%@?. Jakie to polskie. "Pani ma dużo, to co pani zależy, nawet pani nie poczuje"

@zgredinho: firma się rozwija, to normalne, że powinno to przełożyć się na sytuację pracowników a nie tylko pani prezes.

Nie, to nie jest normalne. To jest wręcz nienormalne.
A dostawcom podzespołów też mają płacić więcej? Mają przyjść do prezesa firmy produkującej śrubki i powiedzieć o tutaj jest worek z kasą bo tak fajnie nam się
Firma, która jest uznawana za taką innowacyjną, że "Polak potrafi", że mamy się czym pochwalić na świecie zarabia na jednym pojeździe 5000zł, a ich cały zysk to nieco ponad 5mln. To jest dramat jakiś


@czlapka: Dramat? Nieee, to tylko specyfika każdej branży, w której większość kasy pochodzi z zamówień publicznych.
@maslon: "firma się rozwija, to normalne, że powinno to przełożyć się na sytuację pracowników a nie tylko pani prezes."

Bo? Wiesz dzięki komu się rozwija? Montażyści robią to co zawsze, rozwój jest przez projektantów i marketing
Bo? Wiesz dzięki komu się rozwija? Montażyści robią to co zawsze, rozwój jest przez projektantów i marketing


@tomaszk-poz: Nie, bez wykwalifikowanych pracowników projektanci i marketing niczego nie zdziałają. To właśnie jest bardzo polska mentalność, brak szacunku dla fachowców i zachwyt nad marketingiem.
@maslon: człowieku, o czym pieprzysz? Nie pisałem o braku szacunku tylko o zasługach. To, że producent sprzedaje na nowych rynkach nowe modele to nie zasługa monterów (ci robią jak są plany) tylko - uwaga - projektantów inżynierów, handlowców. Monter bez planu i zamówienia gówno zrobi.
Poza tym wydajność monterów dużo się nie zmienia bo jak 10 lat temu wkrętarką przykręcał śrubki to teraz tak samo przykręca śrubki, a jak śrubek i
@IcyHot:

na Wikipedii pisze ze w 2016 roku pracowało w solarisie 2300 osób. 2300 * 300 = 690 000zl więcej miesięcznie. I mówimy tutaj o kwotach brutto.... także lewacka logika :)

_jest napisane* netto* tak że*_
Poza tym pełna zgoda :)