Wpis z mikrobloga

@Variv: ale po co gościowi zarabiającemu minimalna krajowa auto za 200 koła? Jakby sam do tego doszedł to ok, ale biedak robiący na zmywaku i dostaje od rodziny metoda to skrajnie niewychowawcze xD

@terwer358 Jak to po co? Bo fajnego jest. Fajna zabaweczka. Może laski na nie wyrywa. Jak tekie prezenty robią muszą być bardzo bogaci. Ich kasa ich decyzje.
@zgredinho: gigantyczne rozwarstwienie jest największym rakiem obecnego świata. To niedopuszczalne, żeby prezesi zarabiali czasem i stukrotnosc pensji pracowników szeregowych, to potwornie hamuje rozwój gospodarki i prowadzi do rozwoju skrajnych ruchów społecznych i politycznych.

@Kapoan Teraz mamy najmniejsze rozwarstwienie w dziejach świata. Pomysł, że kiedyś jak urodziłeś się chlopem panszczyznianym to umierales chlopem. Żadnej możliwości awansu właściwie. Ewentualnie zaciag do armii jak wojna była. A chlopstwo stanowiło znaczącą większość ludności.
@Nihilnovii: #!$%@?, #!$%@?łem kolejność. Niech najpierw się zatrudnią gdzieś, gdzie dostaną więcej, a później się zwolnią z poprzedniej pracy.
Ja mam taki dziwny pogląd na podwyżki, że jeżeli chciałbym ją dostać, to prędzej właśnie zmieniłbym pracę niż prosił o nią szefa. Jeżeli nie znajdę pracy za większy hajs to znaczy, że nie jestem warty tych pieniędzy.
Dokładnie tak samo gdybym był szefem i ktoś by przyszedł po podwyżkę, a ja stwierdziłbym,
@Dzonzi: Rozumiem, ale nadal pozostają kwestie związane z zobowiązaniami. Część pracowników to na pewno zwykli technicy, obsługujący maszynę, taśmę cokolwiek. Nie zawsze tak łatwo znaleźć pracę gdzieś indziej, wiek też ma znaczenie przy szukaniu nowej pracy. Będąc starszym, mając rodzinę, jakieś mieszkanie, dom, kredyty, zobowiązania nie jest to takie proste jak piszesz. Nikt tu nie mówi, że zaraz dać im nie wiadomo jakie podwyżki, ale skoro firma jest w dobrej kondycji,
@Dzonzi To jest słabe podejście ale niestety chyba mam podobnie i przez to trudno uzyskiwać jest podwyżki i nawet ostatnio były jakieś badania że w Polsce podwyżki w 60-70% są tylko przy zmianie pracy.

A znam przypadki że pracownik nie dostał podwyżki "bo nie ma budżetu" , odszedł do innej firmy gdzie dostał tysiąc więcej a po pół roku ta pierwsza firma błagala o powrót i nagle znalazł się budżet na dwa
@czlapka: @Nihilnovii: > A znam przypadki że pracownik nie dostał podwyżki "bo nie ma budżetu" , odszedł do innej firmy gdzie dostał tysiąc więcej a po pół roku ta pierwsza firma błagala o powrót i nagle znalazł się budżet na dwa tysiące więcej

No i tak się powinno robić. O to chodzi. Ja, gdy już będę pracował na stałe to zamierzam ciągle szukać lepszej pracy. A nie że znajdę jedną
@IcyHot: Do tego dorzuć teraz jeszcze koszt pracodawcy jako średnio 1,2 * 690k * 12 msc i masz 10 mln PLN, często podwyżka generuje dodatkowe koszty bo część pracowników pewnie ma premie, bonusy, dodatki zależne od podstawy. Patrząc na wyniki Solarisa to w 100% prawdą jest to, że ich nie stać na takie podwyżki. W 2016 mieli 13 Mln zysku netto ; )