Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę.

Pracuję jako kierownik ds produkcji, mam pod sobą 80 osób. Na każdej ze zmian po dwie kobiety na kontroli jakości. Ponieważ w bieżącym miesiącu jest w huśtawkę więcej roboty niż zazwyczaj, kontrolerki tyrają jak woły.

Od kilku miesięcy co pewien czas powtarzam jak mantrę w gabinecie swojego przełożonego, że wypadałoby im dać podwyżkę albo premię chociaż, bo zarabiają prawie dwukrotnie mniej niż produkcja. Generalnie smutnazaba.gif jak na nie patrzę na końcu zmian - wykończone. Od miesięcy słyszę "nie" od swojego przelożonego.

Od miesiąca mamy nowego dyrektora, łącznika pomiędzy v-ce prezesem a CEO firmy ( firma zagraniczna, obcy kapitał ) i miałem okazję go wczoraj poznać i pogadać o pracy. Zaprowadziłem do swojego działu, powiedziałem co i jak, poruszyłem temat kontrolerek, wytłumaczyłem co robią i za ile. Poprosił, żebym napisał maila z oficjalnym wnioskiem.

Przed chwila wpadł do mnie mój przełożony, darł ryja że kręcę jakieś lody, on nic o żadnych podwyżkach ani premiach nie wie i nigdy żadnej rozmowy na ten temat nie było ( generalnie człowiek-#!$%@? ). Pytam czemu krzyczy, on "bo mi się należy" a ja na to, że "żadnemu pracownikowi się nie należy, żeby ktoś się na niego wydzierał". On na to, że mogę sobie napisać wniosek o premie dla tych kobiet, jeżeli osiągniemy obrót za październik rzędu X a podwyżki nie będzie. Wyszedł i #!$%@?ął drzwiami.

Poszedłem do księgowości sprawdzić, jaki mamy obrót. Do pułapu X brakło 12 tysięcy. Poszedłem do niego i pytam, czy to co ma wyjechać w najbliższy piątek fakturujemy jeszcze w październiku, czy już będzie na Listopad. Spytał, jaki mamy obrót, więc mówię że do X brakuje 12 tysięcy. Uśmiechnął się złośliwie i powiedział, że wyjeżdża w Listopadzie, więc będzie na Listopad.

Ja #!$%@?ę, co za cham. Premii nie da "dla zasady". Nie mówiąc o tym, że ja od dwóch lat premii na oczy nie widziałem.

Nie ma to jak potrafić zmotywować pracownika i podziękować mu za ciężką pracę. #!$%@?!!!

Dzisiaj mam o 15:00 rozmowę w sprawie pracy w innym miejscu, trzymajcie kciuki. Jak się #!$%@?ę to odejdę stąd bez zachowania okresu wypowiedzenia i z palcem do dupy przez tydzień do dwóch, nie trafią.

#takbylo #zalesie #pracbaza #gownowpis #oswiadczenie
  • 99
@Grothar: jako bezpośredni przełożony chcę docenić ich pracę, należy im się to. Zazwyczaj składałem wniosek o przyznanie premii pracownikom i nie było problemu. Uważam moje dzisiejsze działania za w pełni uzasadnione, bo kto ma docenić moich pracowników, jeśli nie ja? Nikt inny nie ma z nimi kontaktu w takiej formie, codziennie. Ale tutaj też chodzi o mnie i o mój komfort.

@Kamkov: Specyfika mojej pracy wymaga biegłej znajomości języka i
@supersonicmikeoftheskies: Optima to comarch ;) ten mniejszy system. Pewnie pracowałeś na XL-u ? Jak chcesz się przygotować do pracy w nowej firmie - na systemie to - demo.online.comarch.pl , lewy dolny róg "uruchom" i masz optime na zdalnym pulpicie od comarchu bez pobieranie, bez instalacji ( ͡º ͜ʖ͡º) A i instrukcje możesz też poczytać - są naprawde dobre, googluj "optima handel plus instrukcja pdf 2017" tam
@Grothar: to nie jest sytuacja win-win.

Odejdę z dnia na dzień, to rozwalę produkcję na kilka dni i nikt przez ten czas nic nie zarobi albo zarobi byle co.

Składając wypowiedzenie dam firmie i pracownikom znać, że mają jakiś czas na znalezienie nowego pracownika, którego będę mógł wdrożyć. Wszystko, co mogę zrobić na złość przełożonemu, to opisać całokształt w treści wypowiedzenia, pakując go pod lupę Zarządu, paląc mosty. Referencji na piśmie
@supersonicmikeoftheskies: w pełni rozumiem. Dopiero od tego tygodnia mam trochę luzu, tak codziennie po 10+ godzin ostrego #!$%@? od początku sierpnia. Niby praca za biurkiem, w dokumentacji, ale non stop było coś, telefon, podjechać gdzieś, załatwić, dogadać itp, czasu na jedzenie brak. Miałem się zajmować jedną budową, właśnie w sierpniu spadły kolejne dwie, bo inni odeszli. I ciągłe pospieszanie, widzą, że zawalony jestem robotą, #!$%@?ą kolejną i narzekają, że na czas
@supersonicmikeoftheskies: wysłanie maila nic nie da chyba, że masz podpis elektroniczny lub jakiś dokument w firmie dopuszcza taką formę. Lepiej wyślij list pocztą - poleconym z potwierdzeniem odbioru. Najlepiej jeszcze dzisiaj - jeśli to duże miasto to znajdziesz dyżurującą pocztę. Jak wypowiedzenie złożysz w czwartek to rzeczywiście termin Ci się wydłuży o cały miesiąc.

W jaki sposób chcesz olać firmę i nie pójść do pracy 2 stycznia? Urlop?