Wpis z mikrobloga

@bitcoholic dodajmy do tego zostawienie paczki u sąsiadów. Jak coś jest nie tak, to firma kurierska nie robi problemów z reklamacją. Ba, nawet niektóre firmy przy zamówieniu mają opcję zgody na zostawienie paczki u sąsiada. Kurier wrzuca później tylko kartkę pod jakim numerem zostawił paczkę.
Na zachodzie normalnym jesy zostawienie przez kuriera paczki sąsiadowi z wypisaniem awizo do ktorego sosiada się zgłosić i juz od lat tak z sąsiadem sobie wzajemnie paczki odbieramy
@Tymariel: @bitcoholic: @NanMin: "w cywilizowanym świecie" nikt nie robi problemów jak społeczeństwo daje się ruchać w dupę nierobom z afryki lub gdy katofaszyści zamykają sklepy w niedziele. Nie musimy wszystkich złych zwyczajów małpować, "bo zachodnie".
@KrzaQ2 Nie bardzo rozumiem co jest złego w zostawieniu przesyłki pod drzwiami. Sam czasem coś zamawiałem, nie było mnie w domu, więc przesyłke znajdowałem pod drzwiami. Nie musiałem obdzwaniać kuriera, albo jechać na drugi koniec miasta do magazynu. Cywilizowany kraj polega właśnie na tym, że nikomu nawet nie przyjdzie do głowy żeby sięgnąć po cudza własność, a nie na tym, że się boisz zostawionej przesyłki, bo ktoś ją ukradnie.
Cywilizowany kraj polega właśnie na tym, że nikomu nawet nie przyjdzie do głowy żeby sięgnąć po cudza własność,


@NanMin: W takim razie cywilizowanych krajów nie ma
w cywilizowanym świecie zostawianie paczek przed drzwiami lub na po prostu na terenie posesji to nic dziwnego. Tylko w tym postsowieckim chlewie trzeba się z tym czaić, bo wciąż dla niektórych pojęcie cudzej właśności jest całkowicie obce.


@bitcoholic: tylko praca kuriera jest dostarczenie przesylki TOBIE, a nie twoim drzwiom