Wpis z mikrobloga

@Miedziany_Brodacz: czytam wszystkie maile, przynajmniej pobieżnie. Bez czytania nie mógłbym stwierdzić, czy jest to mail, który mnie zainteresuje, czy nie.

No właśnie chodzi o to, że czasem z nieznanego numeru może zadzwonić ktoś, kogo znam.

Miałbym otwierać drzwi na przykład dlatego, że może to być listonosz z poleconym. Albo dlatego, że może to być sąsiad, który potrzebuje kombinerek. Albo Krystyna z gazowni. Kominiarz.

@luke_cornet: samo jakoś przyszło, pewnie niedługo się
@michalind: No ale co w tym dziwnego? Leżę sobie w samych gaciach po ciężkim dniu i najzwyczajniej w swiecie nie mam ochoty na niezapowiedziane wizyty czy telefony (z niezapisanych numerów). Najbliżsi znajomi wiedzą że wizytę wcześniej się zapowiada bo tak jest najwygodniej. W sytuacji gdy jestem pewien że nic nie zamawiałem niczego nie potrzebuje nie spodziewam sie nikogo z przesyłką, wywalam jajka.
@michalind: A co, jesteś roznosicielem ulotek/naciągaczem telefonicznym że się pytasz? :P
Ignoruję domofon, bo zawsze był to roznosiciel ulotek. A i tak domofon jest słaby, niewiele słychać, więc nie chce mi się z nim męczyć. Z nieznanego numeru nie odbieram, bo zawsze to jacyś naciągacze. Oddzwaniam na nieznany numer, jak sprawdzę w necie, że dany numer to nie naciągacz (wystarczy wpisać numer w google i od razu wyświetla się stronka z
Jak można:

- ignorować domofon,

- ignorować pukanie do drzwi,

- ignorować telefony z nieznanych numerów,

- ignorować telefony z numeru zastrzeżonego?

To jest jakaś paranoja, że ktoś okradnie/będzie chciał na coś naciągnąć/zabierze 2 minuty jakże cennego czasu?


@michalind: normalnie dla spokoju.

- domofon bo jak się nikogo nie spodziewam to zazwyczaj to albo ulotkarze albo lenie, którzy zamiast obejść 3 bloki wolą próbować przez czyjąś klatkę przechodzić żeby się dostać
@michalind: jak ktoś jest na tyle #!$%@?, żeby ukrywać swój numer, to się nawet do mnie nie dodzwoni, bo to wyłączyłem u operatora xD
ostatnio 80% nieznanych mi numerów, które odbieram, to puste, głuche połączenia. Po wygooglaniu numeru, okazuje się, że to telemarketerzy z jakichś #!$%@? szkół języków i banków xD To odbieranie powiększa mi tylko listę blokowanych numerów w telefonie.