Wpis z mikrobloga

@michalind: normalnie.
Nie spodziewam się telefonu lub gościa, nie odbieram. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś miał pretensje, bo potrzebował żebym odebrał nieznany numer, a domofon dzwoni niezapowiedziany tylko jak ktoś z ulotkami przychodzi.
Z tych samych powodów nie odbieram nieznanych i zastrzeżonych.


@RozowaZielonka: polecam blokadę numerów zastrzeżonych.

@michalind:
Od 15 lat nikt z zastrzeżonego nie zadzwonił do mnie z czymś, co było dla mnie ciekawe albo było jakaś korzyścią. A jak jest ważne to i tak zadzwonią z widocznego (mBank miał/ma taką praktykę że dzwonili z zastrzeżonego, ale jak ktoś miał blokadę to z jawnego).
@michalind:
Do mnie jeśli dzwoni jakiś nieoczekiwany, nieznany numer to nie odbieram, a numer wpisuję w google. W 99% przypadków dowiaduję się, że to telemarketerzy lub inny spam z call center. Jeśli zadzwoni ponownie to blokuję numer.
W innym wypadku oddzwaniam albo po prostu czekam - jeśli to było coś ważnego to zadzwoni jeszcze raz.

Co do numerów zastrzeżonych - olewam. Zakładam, że nikt poważny nie będzie takiego używał.
@michalind
@mojwa

ja kiedyś zadzwoniłam do mojego niebieskiego z telefonu xaczepionego na ulicy gościa - nie miał szans go znac. I co teraz?


Jak ktoś dzwoni 2-3 razy z rzędu, raz za razem to jestem na tyle inteligentny że potrafię się domyślić, że to coś ważnego i muszę odebrać ale widzę że dla was to za trudne żeby potrafić odfiltrować telefony naciągaczy od czegoś ważnego.