Wpis z mikrobloga

@michalind: ja to mam wyłączony domofon, jak ktoś ma przyjść to się umawia a jak bez zapowiedzi to wie, jak ma pukać, żebym się ruszył i otworzył. czasem z ciekawości jak ktoś puka to patrzę przez judasza i wracam do komputera xD
@michalind: Ja niestety mieszkam w mieszkaniu, które ma adres Ulica X/Y mieszkania Y, wielu ludzi jak pisze listy czy podaje adres to zapamiętuje Ulica X/Y i dlatego mam pierdyliard domofonów. Najgorsze jest to, że na dole na pierwszym piętrze są firmy, a ja pracuję zdalnie w domu więc jestem 100% czasu.

Dziennie potrafiłem mieć do 5 domofonów które miały trafić do którejś z firm. Miałem dość tłumaczenia, że to nie dana
@michalind: Nie rozumiem co robi ignorowanie telefonu dzwoniącego z zastrzeżonego numeru w tym zestawieniu. Jakby to porównać do sytuacji na ulicy, to nieznany numer jest jak nieznajoma osoba - nie widzę problemu w rozmowie; ale kiedy ktoś dzwoni z zastrzeżonego to jakby na ulicy zaczepiła nas osoba w płaszczu po kostki i z maską na twarzy - nikt nie chciał by rozmawiać z kimś takim?
@michalind

Skuteczniej jest odebrać i poprosić o wykreślenie z bazy danych

I co by to miało dać? W jakim ty świecie żyjesz koleś?

@Sabarolus

Ciekawi mnie jak tacy ludzie pracy szukają. Bo załóżmy, że porozsyłali CV, dzwoni rekruter i co? Nie dodzwoni, się, bo jeden z drugim odbiera tylko od mamy i taty. Inna sytuacja - aplikujesz na studia, dzwonią z dziekanatu


Chyba jest to logiczne że jak spodziewasz się że ktoś
@michalind: a czemu miałbym to robić? Nie zapraszam nikogo więc po co mam otwierać.

a pomyślałaś o tym, że ktoś może w danej chwili potrzebować pomocy? Na przykład ktoś znajomy. Albo sąsiad.


Nie moja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

inb4 "a co jak ty będziesz potrzebował pomocy"

To już mój problem.
@michalind: a czytasz wszystkie emaile, które do Ciebie przychodzą? wchodzisz we wszystkie reklamy na stronach? Jak wiesz, że z tego nie skorzystasz to po co? Dzwoni do Ciebie nieznany numer,wiesz, że każdy z kim chciałbyś gadać ma Twój numer, a jak ktoś nie ma to jest to albo pomyłka albo jacyś oszuści / ktoś z kim nie chcesz gadać. Telefony z zastrzeżonego no to paranoja odbierać, jeśli ktoś się ukrywa przed