Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, swego czasu byłem programistą-devopsem. UNIXy, webdev, C, perl itd itp. Pierwszy Linux stał u mnie w 1997r. ;-) Przez kilkanaście lat pracowałem jako freelancer, robiłem różne nietypowe rzeczy. W pewnym momencie zdecydowałem się na twardy reset - zmieniłem całkowicie branżę i życie. W sumie było fajnie, tak wyjść z piwnicy :) ale wszystko ma swój początek i koniec i pomału chciałbym wracać do IT.

Niestety wszystkie moje kontakty już powygasały. Muszę się podciągnąć w jakiejś technologii, która mi da - uwaga, tutaj trudna część - możliwość pracy zdalnej przez około 20h w tygodniu. Po prostu moje obecne zajęcie jest nieregularne, zajmuje mi trochę czasu i będę je "wygaszał" jeszcze wiele lat. Na linkedin dostaję dziesięć ofert tygodniowo, ale to wszystko jest robota full time i z reguły na miejscu. Miłe rekruterki natychmiast tracą zainteresowanie, kiedy pytam o jakąś bardziej elastyczną formę współpracy.

Jaki segment branży, technologie proponujecie, żeby znaleźć zajęcie spełniające mój warunek - praca z domu (co nie znaczy, że nie mogę się pokazać raz na czas na żywo, ale nie mieszkam we WRO/KRK/WAW i nie mogę się relokować) i nie na typowy pełny etat?

#programowanie
  • 1
  • Odpowiedz