Wpis z mikrobloga

Ostatnio w centrum miasta zaczepili mnie i koleżankę aktywiści partii Razem wraz z Barbarą Nowacką mówiąc: dziewczyny zbieramy podpisy pod akcją "Ratujmy kobiety", podpiszecie się jako kobiety?
Odpowiedziałam:
- niestety jesteśmy przeciwne ratowaniu kobiet :-)

Najlepsze uczucie dać kosza komunistom i feministkom. #czujedobrzeczlowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlewactwa #oswiadczenie #przemyslenia #rozowepaski #neuropa #4konserwy #polityka
  • 518
ale z kobietami nic złego się nie dzieje


@alejandra15: Fajnie masz tej swojej w alternatywnej rzeczywistości.

każdego roku przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 700 tys. do miliona Polek, a 10 proc. kobiet w Polsce zostaje ofiarami gwałtu lub usiłowania gwałtu. Według raportu prof. Gruszyńskiej co roku w Polsce zostaje zgwałconych około 30 tys. kobiet. Do tego każdego roku ginie w Polsce około 150 kobiet, które są ofiarami przemocy domowej. To
@to_juz_przesada myślę, że podpisanie przeze mnie petycji z pewnością zmniejszyłoby liczbę kobiet doświadczających przemocy.

Jakie dokładnie prawa reprodukcyjne są odmawiane kobietom?
Ja mam kontrolę nad swoją płodnością, Ty nie? Być może wynika to z braju wiedzy?
Dostęp do "pigułek po" dla kobiet i młodych dziewcząt to jest po prostu głupota, patrząc na to jak niebezpieczne są to leki w rękach ignorantów.
Ale sterylizacja powinna być legalna, z tym się zgadzam.
@alejandra15: no racja, racja, przecież to normalne, że w cywilizowanym kraju politycy twierdzą, że ciało kobiety nie jest jej własnością i nie ma prawa decydować o tym co z tym ciałem zrobi xD jednocześnie kobiety zgwałcone, kobiety w zagrożonej ciąży, kobiety z ciężko chorymi dziećmi nie dostają praktycznie ŻADNEJ pomocy. Nic, tylko się rozmnażać w tym kraju. Ale ja najwidoczniej jestem faktycznie mało rozsądna jeśli uważam prawo do odpowiedniej opieki medycznej