Wpis z mikrobloga

Wczoraj ok. 19 przez nikogo niepokojeni weszli sobie do metra centrum trzej chłopcy z co najmniej trzema jakimiś strzelbami wiatrówkami czy co to jest (nic nie wiem o broni), w tym jeden w kominiarce. Najpierw stali na patelni, zjechali sobie spokojnie schodami, postali na peronie i pojechali.

Trochę jestem w szoku i nie wiem, co o tym myśleć. Czy żeby zrobić zamach w Warszawie wystarczy wziąć karabin, założyć kominiarkę, zjechać sobie spokojnie schodami ruchomymi trzymając się prawej strony, by nie przeszkadzać spieszącym się, a następnie otworzyć ogień w wagonie?

Uprzedzam komentarze: oczywiście ja też nic nie zrobiłem, oprócz kilku fotek. Dziwne.

Jak myślicie, powinno się jakoś reagować na takie sytuacje? Jeśli tak, to jak?

#warszawa #przemyslenia #terroryzm #bron #truestory
Pobierz smyl - Wczoraj ok. 19 przez nikogo niepokojeni weszli sobie do metra centrum trzej ch...
źródło: comment_j2Tk6wPdcTKuijotErqpjkPBYWR3nR4g.jpg
  • 160
@Ragnarokk: Homeopatyczne ( ͡º ͜ʖ͡º) Zgadzam się, gdybym był tam na miejscu ochroniarzem, to podszedłbym do nich z ręką na kaburze i zapytał grzecznie "co tu się #!$%@??", ale i tak wiedziałbym, że gówniarze popisują się plastikowym gównem ;)
Nie zmienia to faktu, że taka sytuacja nie powinna mieć prawa się zdarzyć.


@Ragnarokk: dlaczego? Nie zrobili nic nielegalnego ani szkodliwego. Policja miała ich zatrzymać bo poczułeś się niepewnie?
@Pyrakus:

zarekwirowane przez patrol do kontroli, która wykonywana jest przez biegłego i może trwać nawet do pół roku.

Jeśli jest tak jak mówisz, to trochę absurd że policjant nie może wykonać takiej kontroli od ręki. "Hmm, magazynek pełen plastikowych kulek, jakiś pojemnik na gaz/akumulator... no nie wiem, przekażemy biegłemu". :)
Przeciez lecą pewnie w ASG a Wy myslicie ze to terrorysci xDD


@Sowinek: @smyl: To nic, ze ASG. Wedlug prawa, swobodnie nie mozesz przenosic nawet replik, ktore prawdziwa bron imituja jedynie ksztaltem, nie wspominajac o jakiejkolwiek funkcjonalnosci.

Chlopaki troche #!$%@? i az dziw, ze nie dostali za to po dupie. Mozna rzec, ze mieli niesamowite szczescie, bo mogli zostac za to ukarani. Dziwi rowniez, ze nie zareagowal nikt, kto monitoruje