Wpis z mikrobloga

Wczoraj ok. 19 przez nikogo niepokojeni weszli sobie do metra centrum trzej chłopcy z co najmniej trzema jakimiś strzelbami wiatrówkami czy co to jest (nic nie wiem o broni), w tym jeden w kominiarce. Najpierw stali na patelni, zjechali sobie spokojnie schodami, postali na peronie i pojechali.

Trochę jestem w szoku i nie wiem, co o tym myśleć. Czy żeby zrobić zamach w Warszawie wystarczy wziąć karabin, założyć kominiarkę, zjechać sobie spokojnie schodami ruchomymi trzymając się prawej strony, by nie przeszkadzać spieszącym się, a następnie otworzyć ogień w wagonie?

Uprzedzam komentarze: oczywiście ja też nic nie zrobiłem, oprócz kilku fotek. Dziwne.

Jak myślicie, powinno się jakoś reagować na takie sytuacje? Jeśli tak, to jak?

#warszawa #przemyslenia #terroryzm #bron #truestory
Pobierz smyl - Wczoraj ok. 19 przez nikogo niepokojeni weszli sobie do metra centrum trzej ch...
źródło: comment_j2Tk6wPdcTKuijotErqpjkPBYWR3nR4g.jpg
  • 160
@Nerax123:
Zacytuję jeden z moich ulubionych cytatów - "Przeciwieństwem paranoi jest niczym nieuzasadnione przekonanie, że nikt nie próbuje ci zaszkodzić" :)

Wiadomo, że to żadni terroryści, a asgowe dzieciaki. Ale służb to nie powinno obchodzić. Skoro takie coś się zdarzyło, równie dobrze jutro może przyjść ktoś z prawdziwą bronią. Bo jeśli takie sytuacje odpuszczamy, to w ogóle po co jest ta ochrona?
@Ragnarokk: Nigdy nie byłem przeciwnikiem pilnowania się. Uważam że każdy powinien wiedzieć jak się bronić ale nie popadać w parajone przy okazji. To nie wina służby tylko regulaminu metra.
@mysliszonichazmasz: Nie prawda. W prawie nie ma nic na temat przemieszczania się z bronią po ulicy. Możesz machać rozładowanym kałachem na środku ulicy jeżeli masz prawo do posiadania go przy sobie. (nie wszystkie pozwolenia na broń pozwalają na poruszanie się z nią "do sklepu") Co do Replik nie ma żadnych ograniczeń.
@BrzydkiBurak: @avltree: @Nerax123:

Air Soft Guny - czy to repliki karabinów, czy zwykłych pistoletów - działają podobnie jak wiatrówki. Pociski z lufy wyrzucane są za sprawą gazu lub sprężonego powietrza. - W myśl ustawy o broni i amunicji, repliki ASG nie są bronią w pełnym tego słowa znaczeniu, nie jest więc potrzebne na nie zezwolenie, nie trzeba też tej „parabroni” rejestrować. Kryterium jest siła wyrzutu pocisku z lufy, który
@mysliszonichazmasz: Swego czasu jak się w to bawiłem (z 6 lat temu) Zasady o chowaniu asg do minimum worków na śmieci. Zasady były proste. Chcesz się strzelać na największych strzelankach, nie mogą cię przyłapać z "gołą" repliką nigdzie i nigdy.
@Ragnarokk: Złamali polskie prawo ASG i powinni dostać po solidnym liściu na otrzeźwienie. Nie ma żadnego paradowania z replikami na wierzchu w takich miejscach, o ile to nie jest jakieś wydarzenie, o którym jest powiadomiona policja i zarządca danego miejsca.
@smyl: Na drugi raz podejdź do nich i powiedz, że jak natychmiast nie pochowają tych replik, to dzwonisz na policję. A policja potrafi odebrać taką replikę w celu sprawdzenia, czy
@Shatter:
Tutaj pisząc zakładam, że OP pisze prawdę. Wg niego zeszli z Patelni na peron bez kontroli.
Oczywiście zakładam prawdomówność, bo to dyskusja na wypoku, na Policję bym na podstawie wypowiedzi nie zgłaszał :)