Wpis z mikrobloga

Bylem u Pana Józefa z wpisu @Michotok rozmawiam z nim i historia tego człowieka jest bardzo smutna, ma 55 lat i jest murarzem z Krotoszyna, życie tak mu się potoczyło, że nie założył rodziny, miał mieszkanie ale stracił je, powiedział mi dlaczego ale na razie nie chce bym o tym pisał. W 2015 roku jeździł w okolicy Wrocławia za pracą, w grudniu 2016 wylądował we Wrocławiu i tu zaczął się jego koszmar, miał ustawiona pracę i zaczynał na drugi dzień od przybycia. Idąc przez osiedle spotkał 2 facetów którzy poprosili go aby pomógł im wnieść meble, kiedy to zrobił, zaproponowali mu żeby się z nimi napił. Zgodził się i obudził się na klatce bez pieniędzy, dokumentów i okularów. Policja nic mu nie pomogła a on od tego czasu jest bezdomny. No ale daje rade, zbiera zlom, puszki, codziennie idzie w teren, potem odpoczywa. Ma problem z kregoslupem, poranione nogi. Kilka razy go napadnieto, po ostatnim ma przekrwione oko ale jako tako daje sobie rade. Chce wyjść na prostą ale żeby dostać pracę musi mieć adres a żeby mieć adres musi mieć pieniądze a żeby mieć pieniądze musi mieć pracę i kolo się zamyka. Twierdzi, że nie pije (nalogowo) w sumie w to wierzę bo butelek nie widziałem a sam alkoholem nie śmierdzial. Ludzie mu pomagają, dają jedzenie, jakieś stare rzeczy. Jest czysty, widziałem proszek do prania, maszynkę do golenia. Mam kilka pytań do niego ale zadam je dopiero jutro. Tymczasem wrzucam jego zdjęcie i wołam tych co się zainteresowali. @Usunelem_Konto
@Makku11
@Dzej_Kej
@mlody_czyzyk23
@empty_silence
@halucynke
@MirabelleCooper
@kulpiotr
@karolajjnn
@Sielana
@FenkSzui
@basatrd
@haaaeee
@StareAvokado
@KEjAf
@devPie
@methanex
@Skju
@djKris
@Muk_Use_Acid
@paweo
@blumbyd
@kanclerz_krolestwa_paprotnikow
@Regis86
#wroclaw #bezdomnosc #pomoc #wykopefekt
Pobierz a.....d - Bylem u Pana Józefa z wpisu @Michotok rozmawiam z nim i historia tego człow...
źródło: comment_257TLOoW69ExoPz1sN5LQpBvemuRMGd2.jpg
  • 88
w grudniu 2016 wylądował we Wrocławiu i tu zaczął się jego koszmar, miał ustawiona pracę i zaczynał na drugi dzień od przybycia. Idąc przez osiedle spotkał 2 facetów którzy poprosili go aby pomógł im wnieść meble, kiedy to zrobił, zaproponowali mu żeby się z nimi napił. Zgodził się i obudził się na klatce bez pieniędzy, dokumentów i okularów.


@archlord: Dzień przed pójściem do nowej pracy poszedł w tango z nieznajomymi? Brzmi
@kanclerz_krolestwa_paprotnikow
@ameliniowyguzik
@srand myślę, że na razie trzeba zweryfikować czy jest sens mu pomagać, na pewno przyda się jedzenie, chleb, konserwy, jakieś środki czystości. Na puszkach pewnie zarobi tyle żeby kupić jakieś jedzenie, nie więcej. Ludzie też są mądrzy, ktoś przy mnie przyniósł mu bułkę i do niej okocima, obok łóżka postawili mu torebkę z sokiem, okazało się, że domowe wino. Także tego...
@archlord: Nawet jeśli ma problem z alkoholem to chyba niewielki (oczywiście w odpowiedniej skali). Dopóki taka osoba ogarnia swoją toaletę, jest ogolona, schludna i nie #!$%@? cały czas (o czym świadczy, że nie śmierdział), to nie róbmy z takiej osoby żula.

Być może jest niewydolny w innych kwestiach, może niezbyt inteligentny, a może po prostu życie mu dokopało na sposób którego nie wymyślimy. Błędy popełniamy wszyscy, zdecydowana większość z nas lubi