Wpis z mikrobloga

Bylem u Pana Józefa z wpisu @Michotok rozmawiam z nim i historia tego człowieka jest bardzo smutna, ma 55 lat i jest murarzem z Krotoszyna, życie tak mu się potoczyło, że nie założył rodziny, miał mieszkanie ale stracił je, powiedział mi dlaczego ale na razie nie chce bym o tym pisał. W 2015 roku jeździł w okolicy Wrocławia za pracą, w grudniu 2016 wylądował we Wrocławiu i tu zaczął się jego koszmar, miał ustawiona pracę i zaczynał na drugi dzień od przybycia. Idąc przez osiedle spotkał 2 facetów którzy poprosili go aby pomógł im wnieść meble, kiedy to zrobił, zaproponowali mu żeby się z nimi napił. Zgodził się i obudził się na klatce bez pieniędzy, dokumentów i okularów. Policja nic mu nie pomogła a on od tego czasu jest bezdomny. No ale daje rade, zbiera zlom, puszki, codziennie idzie w teren, potem odpoczywa. Ma problem z kregoslupem, poranione nogi. Kilka razy go napadnieto, po ostatnim ma przekrwione oko ale jako tako daje sobie rade. Chce wyjść na prostą ale żeby dostać pracę musi mieć adres a żeby mieć adres musi mieć pieniądze a żeby mieć pieniądze musi mieć pracę i kolo się zamyka. Twierdzi, że nie pije (nalogowo) w sumie w to wierzę bo butelek nie widziałem a sam alkoholem nie śmierdzial. Ludzie mu pomagają, dają jedzenie, jakieś stare rzeczy. Jest czysty, widziałem proszek do prania, maszynkę do golenia. Mam kilka pytań do niego ale zadam je dopiero jutro. Tymczasem wrzucam jego zdjęcie i wołam tych co się zainteresowali. @Usunelem_Konto
@Makku11
@Dzej_Kej
@mlody_czyzyk23
@empty_silence
@halucynke
@MirabelleCooper
@kulpiotr
@karolajjnn
@Sielana
@FenkSzui
@basatrd
@haaaeee
@StareAvokado
@KEjAf
@devPie
@methanex
@Skju
@djKris
@Muk_Use_Acid
@paweo
@blumbyd
@kanclerz_krolestwa_paprotnikow
@Regis86
#wroclaw #bezdomnosc #pomoc #wykopefekt
a.....d - Bylem u Pana Józefa z wpisu @Michotok rozmawiam z nim i historia tego człow...

źródło: comment_257TLOoW69ExoPz1sN5LQpBvemuRMGd2.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@archlord Jest mnóstwo fundacji które pomagają takim ludziom znaleźć staż, zatrudnienie, są programy POPŻ na dożywianie, pomoc spoleczna - poszukaj tego w mieście, rozwiązanie może się znaleźć bardzo szybko i wcale nie trzeba zbierać pieniędzy.
  • Odpowiedz
@lubie_gify:

w budowlance gdzie połowa pracuje bez umowy? xD Jak jest dobrym murarzem to bez problemu powinien znaleźć robotę za 15zł/h

A teraz rzeczywistość: moja matka pracowała jako sprzataczka w markecie 7 zł/h. Poza marketem do sprzątania zatrudnieni byli bezdomni 2zł/h w takim samym wymiarze godzin i wcale nie przy lżejszej pracy. Zgadnij, co zdecydowało o tym, że zatrudniono bezdomnych, a nie "normalnych", mimo takich niedogodności jak kwestie sanitarne (mimo,
  • Odpowiedz
@archlord smutna historia, nawet jeśli częściowo prawdziwa. Jeśli możesz dowiesz się czy ma jakeś dokumenty, albo adres zameldowania to by ułatwiło sprawę szukania legalnie pracy.

Nadal chętnie pomogę, czekam na update

Wołaj
  • Odpowiedz
  • 0
@archlord #!$%@?, poczytałem komentarze, wiele osób chce pomóc, to jest okej. Jednak duzo pisze, e #!$%@? menel żul pijak itp. Ale pierwsi lecą magicalowi patusowi rzucać hajsy bo małpka tańczy jak uzbiera sie 100zł... ehhh szkoda mi tych co na dzień dobry wiedzą wszystko o człowieku( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołaj jak będziesz coś więcej wiedział( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz