Wpis z mikrobloga

Bylem u Pana Józefa z wpisu @Michotok rozmawiam z nim i historia tego człowieka jest bardzo smutna, ma 55 lat i jest murarzem z Krotoszyna, życie tak mu się potoczyło, że nie założył rodziny, miał mieszkanie ale stracił je, powiedział mi dlaczego ale na razie nie chce bym o tym pisał. W 2015 roku jeździł w okolicy Wrocławia za pracą, w grudniu 2016 wylądował we Wrocławiu i tu zaczął się jego koszmar, miał ustawiona pracę i zaczynał na drugi dzień od przybycia. Idąc przez osiedle spotkał 2 facetów którzy poprosili go aby pomógł im wnieść meble, kiedy to zrobił, zaproponowali mu żeby się z nimi napił. Zgodził się i obudził się na klatce bez pieniędzy, dokumentów i okularów. Policja nic mu nie pomogła a on od tego czasu jest bezdomny. No ale daje rade, zbiera zlom, puszki, codziennie idzie w teren, potem odpoczywa. Ma problem z kregoslupem, poranione nogi. Kilka razy go napadnieto, po ostatnim ma przekrwione oko ale jako tako daje sobie rade. Chce wyjść na prostą ale żeby dostać pracę musi mieć adres a żeby mieć adres musi mieć pieniądze a żeby mieć pieniądze musi mieć pracę i kolo się zamyka. Twierdzi, że nie pije (nalogowo) w sumie w to wierzę bo butelek nie widziałem a sam alkoholem nie śmierdzial. Ludzie mu pomagają, dają jedzenie, jakieś stare rzeczy. Jest czysty, widziałem proszek do prania, maszynkę do golenia. Mam kilka pytań do niego ale zadam je dopiero jutro. Tymczasem wrzucam jego zdjęcie i wołam tych co się zainteresowali. @Usunelem_Konto
@Makku11
@Dzej_Kej
@mlody_czyzyk23
@empty_silence
@halucynke
@MirabelleCooper
@kulpiotr
@karolajjnn
@Sielana
@FenkSzui
@basatrd
@haaaeee
@StareAvokado
@KEjAf
@devPie
@methanex
@Skju
@djKris
@Muk_Use_Acid
@paweo
@blumbyd
@kanclerz_krolestwa_paprotnikow
@Regis86
#wroclaw #bezdomnosc #pomoc #wykopefekt
a.....d - Bylem u Pana Józefa z wpisu @Michotok rozmawiam z nim i historia tego człow...

źródło: comment_257TLOoW69ExoPz1sN5LQpBvemuRMGd2.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@Wafellini: Kurde. Praca w Anglii w ciemno bez znajomości języka?? Nawet jakbym była menelką, ominęłabym szerokim łukiem. Oni wyraźnie szukają kogos, kto będzie kompletnie zdany na ich łaskę w tej Anglii. Bez znajomości języka (zakladam) nie byłby w stanie walczyć o siebie, gdyby coś się działo. dodatkowo te "gwarantowane mieszkania" czasem wyglądają tak, że nie da się z nich wyplątać - bo jak chcesz wynająć na własną rękę, gdyż"darmowe" mieszkanie
  • Odpowiedz
@Wafellini:

Jesli adres to przeszkoda to moglby sie zameldowac u ciotki, kuzynki, matki, kolegi, albo w przytulku dla bezdomnych, ale widocznie nie chce.

Tak ku#ra. Bo po pierwsze na pewno ma rodzinę, chociaż inaczej mówi, a po drugie na pewno nawet rodzina chętnie melduje u siebie krewnych. Zdajesz sobie wogóle sprawę, jakie mogą być konsekwencje, jak zameldujesz u siebie krewnego, a on w taki czy inny sposób dorobi się długów,
  • Odpowiedz
@empty_silence no jakie? Zamieniam sie w sluch.

Za 7 osob w jedym pokoju jest utrata licencji na wynajem mieszkania, a do tego zwrot wszystkich otrzymanych zaplat za wynajem od lokatorow przebywajacych w takich warunkach. Illegal overcrowding - poczytaj.

Kolejny wykopowy ekspert, znawca zycia wysysajacy informacje i historie z palca.
  • Odpowiedz
@Wafellini:

no jakie? Zamieniam sie w sluch.

I całkiem słusznie. Teraz zacznij słuchać polskiego radia (jedynka), jesli cię to interesuje - zwłaszcza sprawa odciągania 3/4 zarobków na mieszkanie. A jak nie słyszałeś takich informacji, to warto słuchać radia (nie muzycznych stacji), skoro słuch już wyczuliłeś. Co najmniej na 3 sposoby oszukują ludzi przy gwarantowanych mieszkaniach.

Ofiary dobierane są starannie, głównie pod kątem możliwości sprawowania nad nimi jak największej kontroli. Prawie nikt z wyjeżdżających za ich pośrednictwem osób nie zna
  • Odpowiedz
@Wafellini:

zeby wyrobic dowod musisz miec adres zameldowania?

wycofuję się, znieśli rok czy dwa temu. Dalej podtrzymuję, że niemożność uzyskania od bezdomnego np. adresu do korespondencji, czy jakiejś wskazówki gdzie szukać w razie czego oszusta (dla policji) stanowi minus w oczach pracodawcy.

Na reszte nawet nie chce mi sie odpowiadac.

jak każdemu wykopkowemu ekspertowi, znawcy życia, po zderzeniu z rzeczywistością XD
  • Odpowiedz
@oiio ta, ja też byłam bezdomna, przez tydzień, nawet pisalam o tym na mirko xD. Ale jakoś nie zostałam menelicą, nie poszłam chlać z obcymi ludźmi tylko normalnie do pracy.
  • Odpowiedz
@archlord

Idąc przez osiedle spotkał 2 facetów którzy poprosili go aby pomógł im wnieść meble, kiedy to zrobił, zaproponowali mu żeby się z nimi napił.


Nie wierzę w ten fragment. Już wiele takich słyszałem, gdzie menel opowiada, że chciał dobrze, ale los go ukarał. Serio szedł do pracy i pomyślał, że się NAPIJE PRZED PRACĄ? Będąc bezdomnym, nie mając nic ktoś niósł meble i pomyślał, że przy okazji ich wnoszenia okradnie
  • Odpowiedz
Najlepszy pracownik jakiego miałem był bezdomny. Rodzina go #!$%@?ła, a syn ukrywał problemy finansowe, bo mu zawierzył. Nawet jeśli coś podkoloryzował to #!$%@?ł po 16 godzin dziennie sumiennie przez dwa lata


@oiio: no to nic dziwnego, że super pracownik, skoro po 16 godzin #!$%@?ł xD pewnie jeszcze na czarno mu płaciłeś robiąc przysługę, bo komornik inaczej by siadł od razu

  • Odpowiedz
@archlord: z tym adresem to trochę pieprzenie głupot. Przyjeżdżają do nas Ukraińcy i wynajmują mieszkanie i jakoś mogą pracować. Jak go nie stać na wynajem to niech idzie na jakieś fuchy na budowlankę, lub do innej pracy na czarno i jeszcze nie straci dodatku dla bezrobotnych.
  • Odpowiedz
@oiio: no to nic dziwnego, że super pracownik, skoro po 16 godzin #!$%@?ł xD pewnie jeszcze na czarno mu płaciłeś robiąc przysługę, bo komornik inaczej by siadł od razu

a to że wierzyciele czekają i też mają swoje rodziny to już #!$%@?


@rothenburg-vw: To już tylko twoja nadinterpretacja. Pracował tyle, bo i tak nie miał nic innego do roboty to raz, a dwa - skoro ma płacone za godziny i nadgodziny odpowiednio więcej to niedziwne, że człowiek w jego sytuacji chce to wykorzystać.

Pensja normalnie na konto, a nadwyżka od kwoty wolnej od zajęcia była zbierana przez komornika. Jednak króciutko, długi duże mu nie zostały bo przed lądowaniem
  • Odpowiedz