Wpis z mikrobloga

Jedno z zajebistych rozwiązań w Dubaju, które chętnie zaadoptowałbym w Polsce to chłopaki myjący samochody na parkingach supermarketów.

Koszt takiego mycia ręcznego to 15zł, czyli tyle ile kosztuje umycie na myjce cisnieniowej i zrobią to w czasie zakupów.

Niech ktoś jakiś Mirek wprowadzi taki serwis w Polsce ;-)

#dubaj #zagranico #emigracja
  • 24
@ontologicznylematsolipsyzmu:
@fishery:
Nie jestem przekonany co do tego prawa, ale z tego co wiem w Polsce można myć samochód na prywatnej posesji o ile woda odprowadzana jest do ścieków, a nie wsiąka w glebę.

Parking supermarketu takie warunki może łatwo spełniać.
Inna kwestia, że chłopaki nie myją strugą wody, tylko delikatnie gąbką przecierają samochód. Dosłownie na umycie samochodu starcza im jedno wiaderko.

@sikzmiednicy: Ja też ;-)
@inspektor_erektor: Dokładnie tak. Sam zatrudniam od zeszłego miesiąca. Niektórym wystarczy 1200 zł, gdzie samo wynajecie kawalerki w miejscu w ktorym nigdy nie chcialbym mieszkac kosztuje 3000zł.

Natomiast Arab Arabowi też nie równy. Arab z Egiptu też tutaj zarabia grosze.

Co do megabogatych ekspatów bym nie przesadzał. Ale zdecydowanie prowadzą wygodne życie (o ile nie mają problemów zdrowotnych lub rodziny na utrzymaniu :)
@Dentka7: na parkingach podziemnych w korpo-wieżowcach (a przynajmniej w moim..) są chłopaki z myjnią bezwodną, więc pewnie dałoby rade i na parkingu naziemnym ;-) u mnie można mieć auto umyte w godzinach pracy.
@minusuj: Myjnie parowe jeśli chodzi o mycie z zewnątrz to porażka, przeleci parą a potem leci scierką i zbiera co zostało robiąc przy tym rysy na lakierze. Lakier jest potem strasznie zajechany.

@damian_co_dalej: Bo są nieświadomi tego co się dzieje z lakierem. No i tak jak wyżej wspomniano w PL nie ma opcji umycia sobie auta w dowolnym miejscu.

@Dentka7: Za 15zł nikt Ci auta w Polsce raczej nie
Za 15zł nikt Ci auta w Polsce raczej nie umyje choćby było to legalne :)


@Lanza: Tak jak napisałem, nigdy takiej oferty w PL nie widziałem, co nie oznacza, że to się nie opłaca. A jak nie 15zł to może być i 30zł. W Warszawie to kwota w pełni akceptowalna.
@Dentka7: Za 15zł to ktoś może wziąć wiadro wody, wlać trochę szamponu z marketu, szmatę, którą będzie moczył i ścierał brud z samochodu, potem drugie wiadro wody żeby jakoś tego szamponu się pozbyć i kolejna szmata, żeby go wytrzeć bo w tym budżecie można sobie co najwyżej na tyle pozwolić. Umyj tak auto 20 razy, jeśli nie zależy Ci na stanie lakieru tylko na tym żeby samochód był 'czysty' to ok
Za 15zł to ktoś może wziąć wiadro wody, wlać trochę szamponu z marketu, szmatę, którą będzie moczył i ścierał brud z samochodu, potem drugie wiadro wody żeby jakoś tego szamponu się pozbyć i kolejna szmata, żeby go wytrzeć bo w tym budżecie można sobie co najwyżej na tyle pozwolić.


@Lanza: Podejrzewam, że tak to robia w Dubaju. "Jakość" tutaj nie istnieje. Nie wiem czy w ogole znaja takie slowo ;-)
@Dentka7: Aa i funkcjonowało coś takiego w UK kiedyś (nie wiem jak teraz) z myciem na parkingu pod marketem i wyglądało to dokładnie tak jak opisałem wyżej :)
@Dentka7: Przeciez praktycznie w kazdej galerii masz myjnie, sam czesto korzystam.

Poza tym np. w Arabii jest dobra opcja, placisz jakies grosze miesiecznie i myja ci 2x w tygodniu auto w nocy.