Wpis z mikrobloga

Jedno z zajebistych rozwiązań w Dubaju, które chętnie zaadoptowałbym w Polsce to chłopaki myjący samochody na parkingach supermarketów.

Koszt takiego mycia ręcznego to 15zł, czyli tyle ile kosztuje umycie na myjce cisnieniowej i zrobią to w czasie zakupów.

Niech ktoś jakiś Mirek wprowadzi taki serwis w Polsce ;-)

#dubaj #zagranico #emigracja
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ontologicznylematsolipsyzmu:
@fishery:
Nie jestem przekonany co do tego prawa, ale z tego co wiem w Polsce można myć samochód na prywatnej posesji o ile woda odprowadzana jest do ścieków, a nie wsiąka w glebę.

Parking supermarketu takie warunki może łatwo spełniać.
Inna kwestia, że chłopaki nie myją strugą wody, tylko delikatnie gąbką przecierają samochód. Dosłownie na umycie samochodu
  • Odpowiedz
@inspektor_erektor: Dokładnie tak. Sam zatrudniam od zeszłego miesiąca. Niektórym wystarczy 1200 zł, gdzie samo wynajecie kawalerki w miejscu w ktorym nigdy nie chcialbym mieszkac kosztuje 3000zł.

Natomiast Arab Arabowi też nie równy. Arab z Egiptu też tutaj zarabia grosze.

Co do megabogatych ekspatów bym nie przesadzał. Ale zdecydowanie prowadzą wygodne życie (o ile nie mają problemów zdrowotnych lub rodziny na utrzymaniu :)
  • Odpowiedz
@Dentka7: na parkingach podziemnych w korpo-wieżowcach (a przynajmniej w moim..) są chłopaki z myjnią bezwodną, więc pewnie dałoby rade i na parkingu naziemnym ;-) u mnie można mieć auto umyte w godzinach pracy.
  • Odpowiedz
@minusuj: Myjnie parowe jeśli chodzi o mycie z zewnątrz to porażka, przeleci parą a potem leci scierką i zbiera co zostało robiąc przy tym rysy na lakierze. Lakier jest potem strasznie zajechany.

@damian_co_dalej: Bo są nieświadomi tego co się dzieje z lakierem. No i tak jak wyżej wspomniano w PL nie ma opcji umycia sobie auta w dowolnym miejscu.

@Dentka7: Za 15zł nikt Ci auta w
  • Odpowiedz
Za 15zł nikt Ci auta w Polsce raczej nie umyje choćby było to legalne :)


@Lanza: Tak jak napisałem, nigdy takiej oferty w PL nie widziałem, co nie oznacza, że to się nie opłaca. A jak nie 15zł to może być i 30zł. W Warszawie to kwota w pełni akceptowalna.
  • Odpowiedz
@Dentka7: Za 15zł to ktoś może wziąć wiadro wody, wlać trochę szamponu z marketu, szmatę, którą będzie moczył i ścierał brud z samochodu, potem drugie wiadro wody żeby jakoś tego szamponu się pozbyć i kolejna szmata, żeby go wytrzeć bo w tym budżecie można sobie co najwyżej na tyle pozwolić. Umyj tak auto 20 razy, jeśli nie zależy Ci na stanie lakieru tylko na tym żeby samochód był 'czysty' to
  • Odpowiedz
Za 15zł to ktoś może wziąć wiadro wody, wlać trochę szamponu z marketu, szmatę, którą będzie moczył i ścierał brud z samochodu, potem drugie wiadro wody żeby jakoś tego szamponu się pozbyć i kolejna szmata, żeby go wytrzeć bo w tym budżecie można sobie co najwyżej na tyle pozwolić.


@Lanza: Podejrzewam, że tak to robia w Dubaju. "Jakość" tutaj nie istnieje. Nie wiem czy w ogole znaja takie slowo ;-)
  • Odpowiedz
@Dentka7: Aa i funkcjonowało coś takiego w UK kiedyś (nie wiem jak teraz) z myciem na parkingu pod marketem i wyglądało to dokładnie tak jak opisałem wyżej :)
  • Odpowiedz
@Dentka7: Przeciez praktycznie w kazdej galerii masz myjnie, sam czesto korzystam.

Poza tym np. w Arabii jest dobra opcja, placisz jakies grosze miesiecznie i myja ci 2x w tygodniu auto w nocy.
  • Odpowiedz