Wpis z mikrobloga

Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce.

Wy nie macie w pyrowskich szkołach matematyki, że Was tam uczą liczyć w taki sposób? Czy jesteście takimi fanami Gwiezdnych Wojen, że też postanowiliście numerować wszystko od dupy strony?

"Pociąg intersyty ze stacji x do stacji y, odjedzie z peronu 4a tor 58". I już wiesz, że jesteś w czarnej dupie.

Stoisz na peronie czwartym, słyszysz komunikat, że z peronu trzeciego odjeżdża Twój pociąg, więc myślisz "HMMMMM, trójka jest obok czwórki, jak dobrze, że nie muszę daleko iść"


Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!

WTF?!

I biegasz, szukasz, przejścia, tunele w wiecznym remoncie, galerie, te idiotyczne rogale za 10 PLN sztuka, biletomaty, remonty, pętla autobusowa, galeria, makdonald, schody ruchome w dół, przejścia naziemne. Jest! Znajdujesz! Ale przykro mi, Twój pociąg odjechał 40 minut temu, Ty w tym czasie biegałeś po dworcu jak kretyn bo całe życie żyłeś w błędzie uznając, że 1, 2, 3, 4, 5, 6 to właściwa kolejność.

Albo lepsza sytuacja. Wysiadasz na peronie trzecim i wiesz, że masz przesiadkę na peronie czwartym. Co za szczęście! Tak blisko! Patrzysz, że masz peron drugi po prawej, więc idziesz w lewo a tam...


Idziesz do maka i zastanawiasz się co Cię podkusiło żeby brać przesiadkę w Poznaniu bez przynajmniej godziny zapasu na bieganie po tym ichnim domu wariatów.

#pkp #pociagi #polska #kolej #podroze #zalesie #gorzkiezale #poznan #truestory
Pobierz
źródło: comment_qsGA4cXS9xDdntHzVRCzwxggilBnT4ZP.jpg
  • 83
@nvmm: bo to jest dodatek do galerii, krytykowany w każdym możliwym miejscu. Projektanci tego szajsu powinni przyjechać do Łodzi zobaczyć jak się robi dworzec
@Leniek: Oni gdziekolwiek mogliby pojechać. Na jakikolwiek dworzec. Wystarczyłby jakiś Pcim Dolny chociaż. I przejechać się jakimkolwiek pociągiem.
Poznaniacy jeżdżacy regularnie pociągami może i ogarniają swój własny burdel, ale ci co jeżdżą raz na 5 lat, albo osoby przejezdne są w głębokiej dupie.


@Gh0st: Ale zdajesz sobie sprawę, że kwestia dworca nie jest w mocy władz samorządowych Poznania?
Zażalenia kieruj do PKP S.A.
@HonyszkeKojok: potwierdzam Poznański dworzec i jego numeracja to jak przejście do innego wymiaru. Często tam jestem i widzę ludzi nie mogących się połapać gdzie jest jaki peron xD okropny burdelnik. A tak niewiele trzeba, żeby wszystko było czytelne...
@HonyszkeKojok: Polecam obczaić rozkład torów na stacji Warszawa Zachodnia. O ile do rozkładu peronów nie można się przyczepić to z torami jest regularny #!$%@?. Zdarzyło mi się niestety korzystać z tej stacji, kiedy musiałem dostać się w zeszłym roku na Okęcie i zauważyłem że kilka peronów obok był tor nr 22 (a przecież peronów jest 7, więc wtf). Skłoniło mnie to do sprawdzenia planu tej stacji, no i przerosło to moje
Pobierz
źródło: comment_wtIXjDSb8VvV9nN47mDh0N90wTeYWesI.jpg
@HonyszkeKojok Przecież przy wyjściu z tunelu na każdy peron są widoczne i czytelne tablice kierujące na inne perony więc trzeba być mocno ograniczonym żeby się tu zgubić.

Odnosząc się do komentarzy martwiacych się o obcokrajowców - chyba wszystkie tablice są przetłumaczone na język angielski i niemiecki. Jeżeli ktoś nie ogarnia co oznacza "track" i "platform" to lepiej niech nie wyjeżdża ze swojego kraju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potwierdzam. Jest #!$%@? ten dworzec i rzeczywiscie wspolczuje przejezdnym. Dodatkowo polaczenia go z galeria handlowa to moim zdaniem tez nie jest dobry pomysł