Wpis z mikrobloga

Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce.

Wy nie macie w pyrowskich szkołach matematyki, że Was tam uczą liczyć w taki sposób? Czy jesteście takimi fanami Gwiezdnych Wojen, że też postanowiliście numerować wszystko od dupy strony?

"Pociąg intersyty ze stacji x do stacji y, odjedzie z peronu 4a tor 58". I już wiesz, że jesteś w czarnej dupie.

Stoisz na peronie czwartym, słyszysz komunikat, że z peronu trzeciego odjeżdża Twój pociąg, więc myślisz "HMMMMM, trójka jest obok czwórki, jak dobrze, że nie muszę daleko iść"


Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!

WTF?!

I biegasz, szukasz, przejścia, tunele w wiecznym remoncie, galerie, te idiotyczne rogale za 10 PLN sztuka, biletomaty, remonty, pętla autobusowa, galeria, makdonald, schody ruchome w dół, przejścia naziemne. Jest! Znajdujesz! Ale przykro mi, Twój pociąg odjechał 40 minut temu, Ty w tym czasie biegałeś po dworcu jak kretyn bo całe życie żyłeś w błędzie uznając, że 1, 2, 3, 4, 5, 6 to właściwa kolejność.

Albo lepsza sytuacja. Wysiadasz na peronie trzecim i wiesz, że masz przesiadkę na peronie czwartym. Co za szczęście! Tak blisko! Patrzysz, że masz peron drugi po prawej, więc idziesz w lewo a tam...


Idziesz do maka i zastanawiasz się co Cię podkusiło żeby brać przesiadkę w Poznaniu bez przynajmniej godziny zapasu na bieganie po tym ichnim domu wariatów.

#pkp #pociagi #polska #kolej #podroze #zalesie #gorzkiezale #poznan #truestory
H.....k - Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce. 

Wy nie maci...

źródło: comment_qsGA4cXS9xDdntHzVRCzwxggilBnT4ZP.jpg

Pobierz
  • 83
@HonyszkeKojok ten #!$%@? dworzec, jak pracowałam na promie Unity Line, dostałam telefon ze szpitala, że moja mama wylądowała w stanie krytycznym u nich na oddziale i grozi jej śpiączka. W te pędy jechałam ze Świnoujścia, miałam oczywiście przesiadkę w Poznaniu, nie dość #!$%@?, że numeracja z dupy, to jeszcze remont był. I tym samym uciekł mi pociąg, następny był dużo dużo później, zanim #!$%@? dojechałam to mama już w śpiączce była. Ogólnie
Nie, to jest standardowy układ peronów na dworcach wyspowych.


@kult_cwaniaka: można by to jeszcze zaakceptować, gdyby pociągi, które planowo odjeżdżają z danej strony dworca zawsze z niej odjeżdżały (przy ewentualnej zmianie peronu), a nie tak jak OP napisał, że dziś odjedzie niby z sąsiedniego peronu, a w rzeczywistości z drugiego końca miasta.
@kendi: na każdej cywilizowanej stacji przy danym peronie są max. 2 tory, więc taka informacja o torze to bardziej dodatek/ciekawostka, bo w razie potrzeby zmiana toru na właściwy wymaga przejścia kilku metrów.
@HonyszkeKojok:
Uwielbiam piszących, że jest to wymysł pruski i że taka jest tradycja. #!$%@? to kogo obchodzi, że to wymyślili Prusacy, Rzymianie czy Egipcjanie, to jest teraz Polska, XXI wiek, #!$%@?! Dało się przebudować dworzec, to można i było numerację. Poznaniacy jeżdżacy regularnie pociągami może i ogarniają swój własny burdel, ale ci co jeżdżą raz na 5 lat, albo osoby przejezdne są w głębokiej dupie.
@HonyszkeKojok: ostatnio przyjechalem po 10latach do pyrolandi, bylem w szoq. Nigdy mi nie zdarzylo sie zaklopotanie na dworcu ale tutaj myslalem ze jestem w garazu wielopoziomowym na lotnisku chopina xd Jepany chlebak, tyle milinow wyrzucili w bloto, stary dworzec byl bardziej funkcyjny i przejrzysty.
@Gh0st: Ale pruskie koncepty to ty mi tu #!$%@? szanuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie nazywaj tego zasranego chlebaka przebudową dworca, bo to jest rozwiązanie przejściowe. Dworzec tak czy siak wróci na dawne miejsce, bo po prostu nie ma w tej konfiguracji lepszego rozwiązania, a wtedy układ peronów będzie logiczny jak dawniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)