Wpis z mikrobloga

TL;DR: Janusz polskiej rekrutacji wymagają przepisania CV do ich formatki xD

Jak to w branży dostaje się średnio tygodniowo kilka ofert pracy, krajowych i zagranicznych. Problemem obu jest to, że czasem wstydzą sie swoich widełek, ale w większości jednak są.
Ale wielkim rakiem polskich januszy rekrutacji jest "formatka/załącznik" do którego należy przepisać swoję CV / linkedIna.
Czy te barany nie potrafią przeczytać zwykłego CV ? #!$%@?, książki też sobie przerabiają na formatki firmową, żeby je przeczytać ?
Od kilku lat z miejsca odrzucam takie oferty i informuje ocb, ale dalej czasem można się z tym spotkać.
Kto to wypełnia, że to dalej istnieje. Wypełniacie to ?

#programowanie #programista15k #rekrutacja #linkedin #zalesie
  • 22
@MiKeyCo: No właśnie nie do końca. Opera też odstawiłą taką szopke bo prowadziła rekrutację przez agencje i nie dało się inaczej.
@Hmrogrz: Jak nigdy nie dostałeś to musiałeś mieć mało polskich rekrutacji.
@FailedNormie: Fejsa uzupełnisz raz (w zasadzie to większość sam sobie uzupełnia) i masz dostęp do tysięcy ofert. U janusz wpisujesz raz i masz dostęp do trzech ofert
Kto to wypełnia, że to dalej istnieje. Wypełniacie to ?


@Programista7k: Nie, chyba ze dostane wynagrodzenie tego co mi to wysyla za robienie zadan za niego.

Opera też odstawiłą taką szopke


@Programista7k: Opera obecnie to dno, rekrutacja praktycznie najgorsza w branzy. Wszyscy co mieli jakiekolwiek ambicjie juz dawno stamtad uciekli.
@Ojjojo: A zapłacił ci ktoś kiedyś za to? :) Ja przez 5 lat miałem jedną rekrutacje, gdzie dostałem zadanie na kilka godzin i mi za to zapłacili.
A opera fakt, byłem na samej rekrutacji i bardzo źle wspominam. I podejście i stawki nie rynkowe. Chociaż biura mają ładne.
EDIT: poprawiłem pytajnik :D
A zapłacił ci ktoś kiedyś za to?


@Programista7k: Nie, ale pewnie juz przynajmniej w dwoch agencjach jestem na czarnej liscie. Co ciekawe wczesniej wlasnie z jednej bylem na rozmowie w operze, wtedy wszystko wypelnili sami, ja dostalem tylko dokumenty do wgladu.

Kilka miesiecy temu faktycznie wyslalem im CV, sam kontakt mailowy to tragedia, wyslanie cv innych osob na moj adres, wyslanie mi zaproszenia do wroclawia (chcialem do warszawa) i zwalenie tego
Kto to wypełnia, że to dalej istnieje. Wypełniacie to ?


@Programista7k: za mnie ostatnio wypełniała to rekruterka. Znaczy, najpierw chciała, abym ja jej to wszystko powypełniał, ale dałem jej do zrozumienia, że niedługo jadę na wakacje i mogę jej to powypełniać po powrocie z urlopu. W międzyczasie miałem rozmowę techniczną z moim CV, a po rozmowie następnego dnia sama wszystko przepisała tam gdzie trzeba. Grzeczniutka dziewucha.
@Programista7k: Też się z tym ostatnio spotkałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem na rozmowie techniczny ma to nowe CV, nie rozumiem tego bo wiekszość CV jest tak zrobione, że 10 sec wystarczy żeby się połapać co i jak