Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Lat 29. Polska B - lubelskie. Magister inżynier w biurze projektowym od ponad 3 lat zajmuję się projektowaniem (budowlane, wykonawcze, powykonawcze - budynki kubaturowe oraz linie nN dla RE) w #elektryka i #teletechnika (ssp, dos, sswin, lan, ffth) plus dochodzi do tego kosztorysowanie w #normapro
#autocad #normapro - poziom zaawansowany
#revitmep - poziom podstawowy (interesuje się #bim i staram się poszerzać wiedzę na ten temat)
#angielski - B2
#niemiecki - A2
#francuski - A1

Uprawnienia budowlane bez ograniczeń pewnie w przyszłym roku będę miał.
Projekty w 85% to mój zamysł i 100% moje wykonanie.
Umowa o prace na minimum i pod stołem 600 zł =2100 netto
Biuro projektowe do 5 osób.

Umowa mi się kończy w przyszłym tygodniu. Jak bardzo na kasę jestem ruchany? :D (ʘʘ)
Jak zgodzę się na kolejną umowę to będzie ona na czas nieokreślony i wtedy 3 miesiące wypowiedzenia będą mnie obowiązywać.
Szef już jęczy i mówi, że ciężki okres, mało zleceń etc. (gada tak odkąd tu jestem)
Byłem na kilku rozmowach w #warszawa ale póki co odzewu brak. (stawkę jaką podawałem to bliżej 5k netto)

Widziałem kiedyś podobny post, więc chyba to standard w tym regionie. Czy po prostu sprytny Janusz biznesu, a ja Seba pracownik.

#pracbaza #zalesie #lublin #zamosc #chelm #bialapodlaska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 32
OP: Wołam osoby, które się wypowiadały

@DFGT @NiedzielnyMirek @frems @kuciapsson @czlapka @adgebworthy @makafaka @notdot @trochejanusz @100mph @thest @notdot @DejanBellic @little_black @Wujek_Fester @recovery @dylon

Tak jak myślałem, tylko potrzebowałem potwierdzenia osób z zewnątrz. W tym tygodniu kończy mi się umowa. Byłem na kilku rozmowach, teraz czekam na odzew, oraz mam już zaplanowane kilka spotkań dot. pracy. Tylko, że w przyszłym tygodniu dopiero. ALE w tym tygodniu kończy mi się umowa, jak nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Stary jak ja miałem dość swojej roboty i to nie za 2k a za 9k, to rzuciłem ją z dnia na dzień. Fakt faktem duże oszczędności to nie było problemu. Później 2 mies. się przebranżawiałem(byłem wtedy bez roboty) i nie żałuję. Jak możesz(oszczędności czy pomoc rodziny) rzuć w #!$%@? niech janusz cię na kolanach prosi(może tak być, powiesz nie podpisuję to zobaczysz jak będzie kombinował).
edit:
Jak janusz zacznie coś
@AnonimoweMirkoWyznania jeżeli masz opcję przebidować albo pożyczyć od rodziny parę tys. PLN to możesz zagrać uczciwie - albo x PLN (+10 procent do negocjacji) bo nie będziesz się wiązał umową na 3 miesiące. Jak powie że nie - no to do widzenia ew. Umowa o dzieło na czas miesiąca - dwóch aby pokończyć projekty. Ja zaczynałem też w budowlance, też mnie facet ruchał na kasę (pierwsza robota po studiach) i byłem zatrudniony
bd8a400840: @recovery
@Wujek_Fester

Dzięki chłopaki za odzew.

Dziś idę mu powiedzieć, że jeśli moje zarobki nie wzrastają to nie podpisuję umowy, a on niech się martwi co dalej. Mam prawie 30stkę na karku, z tytułem technicznym, doświadczeniem, a zarobki gorsze niż Pani w Lidlu na kasie.
Nadgodzin nie robię, bo się wyrabiam z projektami. Czasem wyjdę 15-20 min po 16stej, ale to sobie odbiorę w inny dzień.
Dodatkowo mam jeszcze urlop
e0094fff48: @DFGT @NiedzielnyMirek @frems @kuciapsson @czlapka @adgebworthy @makafaka @notdot @trochejanusz @100mph @thest @notdot @DejanBellic @little_black @Wujek_Fester @recovery @dylon

W poniedziałek byłem na tej rozmowie dot. przedłużenia umowy. Chciał przedłużyć ją na tych samych zasadach. Ja się nie zgodziłem, mówiąc, że z moim doświadczeniem, wykształceniem to są za małe pieniądze. On zdziwiony, zaczął narzekać, że za mało zleceń, pierdu pierdu, musi dokładać bo biznesu, same koszty.
Zaproponował 100 zł podwyżki netto (
@AnonimoweMirkoWyznania: za 2,5 z 3 letnim doświadczeniem to bym nawet ręki nie podniósł. 2,5k netto to się na dobrej budowie w tydzień zarabiało. W wawie rzuć przynajmniej z 5k netto i nie daj sobie wciskać asystenta, masz 3 lata doświadczenia jesteś normalny inżynier a nie gość na posyłki. Jak będzie z ekwiwalentem dyszał że jest poszkodowany to jak mówiłem powiedz mu że pozwolisz żeby PIP rozstrzygnął kto jest poszkodowany.
edit
pracowałem