Wpis z mikrobloga

@Krs90: tu masz stronkę:
http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw
Zaznaczasz checkbox "Zasłużony honorowy dawca krwi" i klikasz dalej. Wpisujesz nazwę interesującego Cię leku i szukasz. Jak kiedyś sprawdzałam to wszystkie leki jakie przepisywał mi lekarz i dentysta (antybiotyki, leki na alergię) były dużo taniej (niektóre za kilkadziesiąt groszy xD). Nie miałam wtedy jeszcze legitymacji, więc nie korzystałam.
Trzeba mieć przy sobie legitymację u lekarza a potem mogą ją chcieć jeszcze zobaczyć w aptece :).

Przykładowo,
  • Odpowiedz
@furcio:
Nawet mi nic nie mów. Mam 15 litrów oddanych, po 6 wysłali mi samą legitymację (bez orderu). Drugiego po 12 litrach też nie dostałem mimo że wniosek poszedł ponad rok temu
Niby nic bo nie o to w krwiodastwie chodzi...
Lecz czuję się oszukany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@M_longer: dwa tygodnie temu? czekałem może tydzień, poszedłem ze skierowaniem i oczywiście - wrzesień. A czy legitymacja zasłużonego dawcy krwi coś przyspieszy? Było tak od razu rozmawiać. Skserowała i tydzień lub może z 10 dni później przyszedłem ale poprosiła o legitymację ponownie. Ortopeda jak każdy inny lekarz jest obojętny i mu to zwisa. Mam z nimi do czynienia codziennie. Zapytaj tam gdzie robią rezonans.
  • Odpowiedz
Ja w tym tygodniu z legitymacją zasłużonego krwiodawcy zapisałem się w kolejkę do specjalisty na 11 lipca 2017 zamiast kwietnia 2018. Da się odczuć przywileje.
  • Odpowiedz
@fordomaniak: nie możesz mieć aktywnej alergii ani brać leków w czasie oddawania. Ja mam alergię na pyłki, dlatego od maja do końca lipca nie pokazuję się w centrum krwiodawstwa. Idę dwa tygodnie po odstawieniu leków na alergię i nie ma żadnego problemu :). U mnie to się zresztą na wynikach morfologii odbija - mam katar sienny, więc mam ponad normę eozynofile. Jakbym się do kataru nie przyznala to i tak to
  • Odpowiedz