Wpis z mikrobloga

POTĘŻNA ANKIETA na MIRKO: W związku z pewnym wydarzeniem - European Cycling Challenge 2017 chciałbym was zapytać, które polskie miasto zasługuje waszym zdaniem na tytuł Rowerowej Stolicy Polski ?

Co rozumiem przez określenie Rowerowa Stolica Polski?

1. Największa liczba regularnych rowerzystów na 1000 mieszkańców
2. Łączna długość dróg rowerowych w stosunku do liczby mieszkańców
3. Przyjazność miasta względem rowerzystów
4. Szeroko pojęta kultura rowerowa w danym mieście

Które polskie miasto osiąga procentowo najwyższe wyniki w 4 powyższych punktach? W którym mieście czuć, że żyje rowerami, a rowerzyści są nierozerwalną częścią tkanki miejskiej? Głosujcie!

Wszyscy plusujący wezmą udział w losowaniu nagrody niespodzianki ufundowanej przez naszego sponsora ( ͡ ͜ʖ ͡) #rozdajo

#rower #rowery #ankieta #pytanie
Pobierz u.....r - POTĘŻNA ANKIETA na MIRKO: W związku z pewnym wydarzeniem - European Cycling...
źródło: comment_jECosbg2fMoBzfv57OZHiiBpw0m370lx.jpg

Które polskie miasto zasługuje twoim zdaniem na tytuł Rowerowej Stolicy Polski?

  • Warszawa 15.8% (27)
  • Kraków 11.7% (20)
  • Wrocław 13.5% (23)
  • Gdańsk 15.8% (27)
  • Poznań 5.3% (9)
  • Bydgoszcz 2.9% (5)
  • Katowice 4.1% (7)
  • Łódź 8.2% (14)
  • Lublin 8.8% (15)
  • Inne - wymień w komentarzu 14.0% (24)

Oddanych głosów: 171

  • 24
Ludzi, którzy zagłosowali na Gdańsk pytam o jedno: w jaki sposób na rowerze dojechać z Wrzeszcza do Oliwy? Powiedzmy spod galerii bałtyckiej do pętli tramwajowej. A przecież to dwie popularne dzielnice, o ile nie najpopularniejsze. Ile z tych wspaniałych kilometrów dróg to tak naprawdę cpr-y zrobione tylko dlatego, że akurat było szeroko? Fakt, że w dupie byłem, gówno widziałem, ale już w Suwałkach system ddr wydawał mi się bardziej spójny. O Warszawie
@unknown_stranger: czasem to nie przyjazność przyciąga ludzi tylko wręcz przeciwnie, jeżdżą tam gdzie trudniej. Na przykład po Gdańsku bardzo ciężko się jeździ, jedna część to góry i strome podjazdy a z drugiej bardziej równej non stop wieje wiatr który gdzie indziej uznany by został za huragan.
No ale ludzie najwyraźniej lubią jechać pod górkę bo potem można zjechać z tej górki. A teraz latem chłodny wiatr to zaleta. Błoto w zimie
@morgahard w prawo i przez wiadukt nad torami i prosto aż do Rzeczypospolitej, potem skręcasz w lewo i długi kawał prostej wzdłuż Chłopskiej aż do Pomorskiej wtedy znowu w lewo i dojedziesz aż do pętli tramwajowej w Oliwie (po drodze trafisz na przejazd pod torami kolejowymi gdzie teoretycznie trzeba zsiąść na chwilę z roweru ale to nie jest wielki problem).

To było zbyt proste zadanie. Zapytał byś jak dojechać rowerem na górną
@mnlf

To było zbyt proste zadanie

Widzisz, czasami najprostsze rozwiązywanie jakoś tak umknie człowiekowi. Wiem, że ta trasa nie do końca oddaje twoja, ale już mi się nie chce chrzanić z dodawaniem kolejnych punktów na komórce. Sens oddaje.

I tak, faktycznie jadąc tędy będzie wygodnie, bo jak sądzę na większości trasy jest dość nowa, ale rozwiązanie mocno nieintuicyjne, Googla ciężko w ogóle zmusić do wykreślenia tej trasy.
Pobierz morgahard - @mnlf 
To było zbyt proste zadanie
Widzisz, czasami najprostsze rozwiązyw...
źródło: comment_F9hBePBbfVhHSSHpM4krhkIq5LyLs0s7.jpg