Wpis z mikrobloga

Ostatnio mój tato postanowił przekazać mi trochę mądrości na temat wychowywania dzieci. Najważniejsza z nich było:

Pamiętaj, żeby twoje dzieci zawsze były pewne, że ty kochasz swojego męża, ich ojca, a on kocha ciebie.


Pewnie można się kłócić z tą "zasadą", jednak jak spoglądam wstecz, na swoje dzieciństwo, to zawsze wiedziałam, że on kocha mamę, a mama jego. I nigdy mi nie przyszło do głowy, że mogłoby być inaczej. Z dzisiejszej perspektywy widzę, że to dawało mi poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

#takietam #rodzina #dzieci #rodzice #mama #tata #wychowanie #przemyslenia
  • 17
@Papasanbaba: nie. Mnie też kochali - nigdy nie pomyślałam, że przestali. Ale zawsze wiedziałam, że bardzo istotna dla nich jest relacja z sobą nawzajem. Mają wiele zwyczajów, które do dziś to ilustrują ;) Np. codziennie znajdują czas na wspólną kawę razem - godzina, pół godziny. Czas tylko dla siebie. Teraz o to pewnie łatwiej, ale wcześniej podejrzewam, że było to wyzwaniem - była nas piątka dzieciaków:D
Np. codziennie znajdują czas na wspólną kawę razem -


@wykopowa_ona: razem

To jest słowo klucz.

Masz( w sumie macie. :P ) mądrego tatę i ma sporo racji w tym co powiedział. Tak się zastanowiłem nad swoimi rodzicami i podobnie jest. Tzn. wewnętrznie, bo nie potrafią okazywać uczuć moi rodzice i do siebie i do mnie czy mojej siostry. Ale wiem i czuję, że wewnętrznie się kochają i jest to dobre.
@wykopowa_ona: Nie ma to jak rodzinka w której od piątej klasy co trzy dni słyszysz, że się rozwodzą, potem słyszysz, że jak będziesz miała 18 lat to #!$%@? z domu, nie mówię nawet o tym, że ani razu w życiu nie usłyszałaś od któregokolwiek z rodziców "kocham cię". Fajnie coś takiego działa na człowieka :^)
@wykopowa_ona: nikt mi tego nie powiedział, tak jak tobie, ale moi rodzice też zawsze byli bardzo zgrani i pamiętam, że zawsze byłam dumna z tego, że w świecie gdzie rodzice moich kolegów i koleżanek byli albo rozwiedzeni albo ciągle się klocili, ja wracalam do domu gdzie miałam spokój i wsparcie. Pozwoliło mi to teraz zbudować zdrowy, trwały związek. ;)