Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot #mikrokoksy wczoraj siadły dwa rekordy! Poniżej podsumowanie Project Momentum 2017
https://www.youtube.com/watch?v=h1pA_KHOPhw - VIDEO
Przysiad - 150kg (+5kg) PR
Wyciskanie leżąc 105kg (+2,5kg) PR
Martwy ciąg 190kg (+0kg) -10kg poniżej mojego dotychczasowego rekordu.
Waga: 98,2 (+1,7kg)

Technicznie rekord w siadzie pozostawia wiele do życzenia, wszystko na dole puściło, stabilizacja poszła się j.... No i to chyba mój nowy najdłuższy siad w życiu xD

WL - tak samo wymęczone, ale cieszę się, że poszło.

Ciąg - Wszystko technicznie było w miarę OK, próby na 180 i na 190 to było masło, no a 195kg jak widać... nawet nie ruszyło z ziemi. Chyba już główka nie wytrzymała ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym core mam słaby, poślady i dwójki, także pewnie tu leży pies pogrzebany. Mimo wszystko i tak jest nieźle, bo w czasie trwania programu przydarzyła mi się kontuzja pleców, mój lewy bark też dawał o sobie znać, więc dobrze, że chociaż siła nie spadła.

Teraz czas na krótki deaload, rozpoczęcie rekucji (wreszcie!!!)i zabranie się za naprawianie moich słabości. Cel na najbliższe 6-8 tygodni:
1.Walka z moją hiperlordozą i wzmocnienie core
2.Redukcja!
3.Naprawa słabych ogniw (poślady,dwójki, góra pleców)
4.Ogarnięcie asymetrii - biodra,barki
5.Wprowadzenie low-bara

Bez zrealizowania pierwszych 4 punktów moja progresja z ciężarem dalej będzie tak mozolna, jak do tej pory albo niemożliwa, bo prędzej czy później się rozsypie.

edit: ogarnąłem (chyba) dlaczego moje pięty pronują w siadzie - mam strasznie przykurczone przywodziciele, na początku tygodnia przed siadami je rozluźniłem i rozciągnąłem. Pięty były jak przyklejone do ziemi.

#trenujzrozumemigodnoscia #silownia #trojboj
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowy_tester: dokładnie,za każdym razem minimalnie się d--a odrywa bo te ławki dla karłów są zrobione, w dodatku wąskie jak cholera. Jak wyciskałem na normalnej, trójbojowej ławie to 0 oderwania d--y, nie mówiąc o stabilniejszej pozycji.
Nie nagrałem tego 147.5, a ładnie poszło, więc łyso by było nie wrzucić rekordu :D u mnie niestety główka często wysiada ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zwier: dzięki kumplu!
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: kurde, dwa razy musiałem obejrzeć, nie mogłem sie skupić jak wyciskałeś 105 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°).


Druga sprawa cumplu, co z tą klata? Bo imho wynik odstaje od pozostałych rekordów, ale ja się nie znam :)
  • Odpowiedz
@brrrum: tj. napisałem wyżej, mam problem z biodrami który przekłada się na asymetryczne barki i w lewym cały czas odnawia mi się stan zapalny. To jedno. Drugie to za bardzo olałem trening hiper klatki i za bardzo specyficznie podchodzę do tematu - robię tylko WL i jego warjacje. Może pora dodać hantle, dipsy, rozpiętku itp. i stać się po prostu większym. Ustawienie na ławie pewnie też do poprawy.
@Brofessor
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: będę nieco mniej pozytywnie nastawiony niż koledzy wyżej, ale szkoda chwalić, gdy nie ma za bardzo czego.
1) przy rekordach, jak sam napisałeś, technika nie istniała. siad - grinding w c--j, nie było stabilizacji, bracing poszedł. wyciskanie - d--a zeszła z ławki, pchałeś z całych sił, grind ponownie.
2) to była masa? jeśli tak to spoko, waga poszła w górę. nie cieszyłbym się jednak aż tak bardzo - total spadł: +5 siad + 2.5 - 10 = -2.5.
3) w czasie trwania programu miałeś kontuzje tak? no to przepraszam, ale k---a nic dziwnego. więcej rekordów z c-----ą techniką, na pewno znikną. no i skoro miałeś niedawno urazy, to po co pchasz się na PRy?
4) nie wiem czy redukcja to dobry pomysł. jeśli nie masz trwałych urazów do tej pory, to spoko, rób sobie. ale raczej nie poprawisz na niej odstających partii - od tego jest masa. na redukcji baaardzo trudno jest zbudować mięsień, a głównie do tego sprowadza się korekcja tego, czego nie masz/masz źle rozwinięte.
5) tylna taśma i plecy leżą, jak zazwyczaj zresztą. ogranicz główne boje, pobaw się trochę objętością, robiąc masę powinieneś poruszać wszystkie mięśnie
  • Odpowiedz
@karb: rozumiem Twój punk widzenia, aczkolwiek dla mnie to właśnie trójbój jest zajawką, a maksy to jego nieodłączna część - o to w tym wszystkim chodzi, nie taguję # kulturystyka. Czasami trzeba mocniej pocisnąć no i wychodzą słabe ogniwa. Pcham się na PR bo dostałem plan i chciałem go zrealizować do końca, zdając sobie sprawę z tego, że miałem uraz i licząc się z ewentualnymi konsekwencjami. Nie zawsze wszystko wychodzi perfekt.
Nie rozumiem też co jest złego w grindowaniu, to też trzeba umieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pchałeś
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: kulturystyka? xD większość światowej klasy trójboistów radzi, żeby trenować jak kulturyści właśnie. rpe nie powstało znikąd, grinding jest szkalowany głównie przez trójboistów i dwuboistów, a nie koksów ćwiczących pod sylwetkę.
@brtk122: nie, bo może się połamać po drodze, albo nie progresować przez złą technikę właśnie. rozumiem, że Mark Bell, CWS, Jeremy Hamilton, Greg Nuckols i cała reszta internetowych 3boistów co miesiąc łamie technikę dla rekordu, ta? xD
  • Odpowiedz
@karb: Nie wiem gdzie widziałeś, że robię maksy co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież sam napisałem, że zbyt specyficznie ćwiczyłem w stosunku do mojego stażu i mam braki w hipertrofii więc o co chodzi?
Btw: total mi nie spadł w stosunku do początku programu - 200kg wciągnąłem znacznie wcześniej w dodatku na świeżo. Program zaczynałem ze 190kg. Nikt nie jest w najlepszej formie 24/h na
  • Odpowiedz
@MyroN95: zmniejszam zakres ruchu, lepiej stabilizuję łopatki, mam korzystniejszą dźwignię, zabezpieczam barki - tak w skrócie.
@brtk122: no własnie nie rozumiem, tak jakby każdy początkujący/średniozaawansowany miał perfekt technikę. W ogóle jak zaczynasz i nie robisz od razu pięknego siadu atg to nie ma sensu się za to brać xD
Przecież kurde do wszystkiego potrzeba czasu.
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: no ale wiesz. Jak ja sie pochwaliłem, że czułem się pewnego dnia w siadach, że robiłem je technicznie prawie perfekcyjnie, to ktoś się do mnie zesrał, że nie ma sie czym chwalić, bo nawet 100kg nie było założone xD
  • Odpowiedz