Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #spring
Macie jakieś sposoby na testy integracyjne pomiędzy mikroserwisami? załóżmy że testuje wrappera, który ma połączenie z user microservice i jeszcze dwoma innymi mikroserwisami. Czy jest jakiś sposób by to zautomatyzować czy po prostu mam włączać mikroserwisy przed każdym uruchomieniem testów?
  • 7
  • Odpowiedz
@edzio94: @Legol: Oprócz spring cloud contract do CDC jest jeszcze coś takiego jak pact. Jest to o tyle fajne, że można postawić centralnego brokera, do którego klienci wysyłają swoje "wymagania" odnośnie serwera, a potem serwer może w trakcie testów je pobrać i sprawdzić czy endpointy spełniają wszystkie założenia kontraktów z poszczególnymi klientami
  • Odpowiedz
@edzio94: Ja używam Docker Compose i Docker Gradle Plugin - w Gradle jest dodatkowy task, który odpala środowisko (Zookeeper, Elasticsearch, kilka serwisów z mojej firmy używanych jako zależności) z użyciem docker-compose.yml, buduje moją aplikację w postaci executable jar (Spring Boot), pakuje moją aplikację w obraz Dockera i też odpala. Spring Boot ma profil dockerTest, w którym komunikacja do zewnętrznych serwisów jest zapisana na hostach i portach zdefiniowanych w docker-compose.yml. Używam
  • Odpowiedz