Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: Ja pamiętam urywanie się z lekcji i wydawanie całego kieszonkowego na kafejkę internetową. 4 zł za godzinę było, #!$%@?ło się w UT99 i ściągało mody do GTA3 i Vice City. Za zgranie ich na płytkę też sobie liczyli. Okolice 2002-3 roku.
  • Odpowiedz
Pamiętam warez i ftp'y dla nielicznych. Pamiętam wąskie gardło między USA a Europą i w godzinach szczytu (czyli w nocy naszego czasu) prędkość spadała do 50 kB/s. Pamiętam, że 2 Mbps DSL od Telekomunikacji kosztował ponad 2000 zł.
  • Odpowiedz
@QuentinTortellini: teraz większość niestety przeniosła na facebookowe grupy. Nawalone wszelakich wpisów oraz ogólny nieład, że ani poczytać a ni nic znaleźć.
A nie jak kiedyś na "by pszemo" ładnie wszytko uporządkowane w odpowiednich działach, że aż się chciało wejść i poczytać co tam nowego.
  • Odpowiedz
Wychodząc pomyślałem jedno. Boże, jakie bezużyteczne gówno.


@MagnitudeZero: no to przykro, ja internet poznawałem od innej strony, jako źródło informacji w pracy badawczej, więc był dla mnie po prostu potężnym narzędziem, a kontakt z innymi ludźmi za pośrednictwem internetu nadawał jeszcze więcej mocy... teraz żałuję, że nie potrafiłem go wtedy wykorzystać w 100%

a jednocześnie przeraża mnie, że większość dzisiejszych użytkowników neta nie potrafi go wykorzystać w chociaż 1% jego potęgi
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: nie no, poważnie to myślałem, że będziemy rozmawiać głosowo, coś bardziej w stylu krótkofalarstwa, czy partyline, to wtedy było na topie i tak spędzało się czas z randomami, ale jak widać okazało się to niepraktyczne w porównaniu z klepaniem po klawiaturze
  • Odpowiedz
aczkolwiek teraz to tylko nasz wybór, bo za ścianą mamy dostępnego showupa gdzie możemy sobie #!$%@? pomachać xD

@MagnitudeZero: dla mnie to nie jest tak niezwykłe, jestem raczej zawiedziony, że w społeczeństwie nadal jest tak duża grupa ludzi wykluczonych cyfrowo, a nawet ci co mają dostęp, korzystają z neta raczej pasywnie, zamiast uwolnić swoje pokłady zwykłej ludzkiej kreatywności

przy okazji pozdrawiam wszystkich spod tagu #grazynacore bo to taka iskierka nadziei :)
  • Odpowiedz