Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak ja mam leczyć w tym kraju. Siedzę w poradni zdrowia psychicznego od 8-14, zapisują mi pacjentów co 10-15 minut. Dodatkowo zawsze przyjdą jacyś którym akurat zupełnie niespodziewanie skonczyły się leki i "on tylko po recepte". Według NFZ wizyta pierwszorazowa to 45 minut, terapeutyczna 30 minut. Nie da się zebrać wywiadu psychiatrycznego w 15 minut i uzupełnić tony papierów (bo przecież najwazniejsze to wyspowiadać się urzednikowi jaką refundację dałem). Jedna szybka przerwa na sprawy fizjologiczne (mirko). Wiecie jak #!$%@? strasznie się czuje jak pacjent opowiada mi jakieś tragiczne wydarzenia z jego zycia a ja jestem zwyczajnie przemęczony i próbuje nie ziewać? Oczekuje się wypoczetego, zadowolonego i pełnego empatii lekarza. Jak mam taki być w takich warunkach? Niestety pacjent ma do wyboru albo zmeczonego lekarza, albo brak lekarza. Sorry za wall of text, ulało mi się.

Żeby nie było bezrefleksyjnie:

Stan polskiej psychiatrii to dramat. Ciężko o bardziej niedofinansowaną działkę medycyny w tym kraju. Wiadomo: dzieci, raki są medialne, a "#!$%@?ętymi" to kto by się przejmował. Był narodowy program psychiatrii na ostatnie lata - NIK określił go jako fiasko. Nic nie zostało zrobione. NIC. Napisali kolejny na następne lata (2017-2022). Dalej nic.

I na koniec odrobina statystyki. Jesteśmy w czołówce krajów jeśli chodzi o samobójstwa mężczyzn, szczególnie w średnim wieku. Statystyki są zaniżane bo policja i lekarze uginają się pod prośbami rodzin - bo to przecież wstyd i co ksiądz powie. 6 tysięcy mężczyzn strzela samobója - to trzy razy tyle ile ofiar smiertelnych w wypadkach samochodowych. Każdy rozwinięty kraj wprowadził program walki z tym zjawiskiem. A u nas? Jak w chlewie obsranym gównem.

A to wszystko za 2300 na ręke. A #!$%@?ć to.

#psychiatria #gorzkiezale #lekarz #sorryzawulgaryzmy #wpolscejakwlesie
  • 203
  • Odpowiedz
@Waltz: Przemyśl to - zapraszamy do IT. Są tu już weterynarze, hotelarze, biotechnolodzy. Dasz radę, a i kraj urośnie w siłę - więcej kabony ściągniętej z zewnątrz. Mniej stresu też zawsze w porządeczku. Narzeczona AnalMed, nikogo mi tak nie żal, jak Was w/po medycznych. Zróbcie jak Czesi, nie ma hajsu to 1 stycznia 2018/9 nie przychodzicie. Jak jestem za panem od Hitlerów i protokołów 1%, tak się wyłamię i stanę
  • Odpowiedz
@Waltz: Dlatego zrezygnowałam z usług psychiatry. Nie miałam ochoty się poniżać przed osobą, która nawet nie próbuje dobrać leków do moich potrzeb, tylko wystawia oklepany schemat. Każda moja próba znalezienia czegoś, co faktycznie pomoże, a nie uśpi, kończyła się "proszę zmniejszyć dawkę i przyjść za pół roku". Dzięki, bulwo, ćwierć tabletki Pramolanu na pewno sprawi, że poczuję się lepiej.
  • Odpowiedz
@bolo1:

Psychiatria to szarlataństwo, relikt przeszłości i pozostałość po zabobonach. Oczywiście, to też wielki biznes - zarabiają firmy farmaceutyczne, trując i robiąc z ludzi warzywa za wielkie pieniądze.


@webern: A szczepienia powodują autyzm ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
  • Odpowiedz
@publiczny2010: bo dość mam czytania głupot i słuchania na około a szczególnie w internecie, masz Internet największe źródło wiedzy a próbujesz jakieś swoje teorie wymyślać i sugerować, że choroby psychiczne są dlatego, że ktoś jest dla kogoś niemiły. To jest "zabawne" przez chwilę ale potem to już nie śmieszy a produkować się i tak nie opłaca bo i tak argumenty dla takich ludzi nie trafiają i jak widać mam rację,
  • Odpowiedz
@Wjolka: @Waltz: Powiedzcie mi jedną rzecz. Po jaką cholerę wy siedzicie w kraju? Przecierz lekarzy z otwartymi ramionami witają w połowie krajów na świecie, w wielu zarobki są kosmiczne, a komfort pracy nieporównywalny. Moim zdaniem znosząc to biernie tylko się przyczyniacie do takiego stanu rzeczy. Jak słusznie już tu zauważono motłoch zawsze przegłosuje inteligencję. Natomiast nie jest w stanie jej zastąpić. W tej stytuacji jedyny realny wpływ jaki
  • Odpowiedz
@Waltz: To sie zwolnij, albo pracuj prywatnie. Jest popyt i jest podaz. Na granicy popytu i podazy jest cena. Widocznie 2300 to ta cena.

Mozna tez glosowac na tych co sprywatyzuja sluzbe zdrowia, wtedy dostaniecie od prywaciarza tyle ile sobie wynegocjujecie.

Panstwowa sluzba zdrowia jest droga i kiepska, wszyscy cierpia.
  • Odpowiedz
@M_Szopen_TM: i know co to słowo means! Ja się just wondering what ma na celu wstawienie do zdania word "defaultowego" zamiast "domyślnie"? Why the fuck to jest robione?


@plecak_odrzutowy: tak działa ludzka psychika gdy człowiek zna kilka języków. Wtedy jest tendencja do wstawiania w zdania wyrażeń z innych języków które lepiej lub zgrabniej określają to co autor miał na myśli. Sam mam takie odruchy i zauważam to u
  • Odpowiedz
@turok2016 To moze nie ma na co narzekac, jak sam piszesz? :) Moze kazdy dostaje to co za co zaplacil. Moze @Waltz nie powinienen narzekac, bo za 271zl wiecej nie dostanie?

Ja place duzo wiecej i nie korzystam, bo chodze prywatnie, takze uwazam ze i tak jest kiepsko i drogo.
  • Odpowiedz
Wtedy jest tendencja do wstawiania w zdania wyrażeń z innych języków które lepiej lub zgrabniej określają to co autor miał na myśli.


@Arientar: nie, to jest jakaś kretyńska nowomowa, powstała zapewne przez te całe korporacje. ASAP, czelendżować, meeting i inne gówna w stylu Administration Manager, Business Unit Manager, Chief Accountant, Cleaning Staff. Ludzie pragną się identyfikować z tym postępowym zachodem i wplatają bzdurne "defaultowo" zamiast "domyślnie", "randomowo" zamiast "losowo" itd.
  • Odpowiedz
@Waltz:

Chirurg składa ludziom nogi.

Dentysta leczy ludziom zęby.

Laryngolog leczy gardła.

A ty co w życiu wyleczyłeś? Chcesz powiedzieć, że przychodzi do ciebie pacjent, mówi: "widzę różowego słonia, jestem Napoleonem i #!$%@? gówno na śniadanie", a miesiąc po twojej "terapii" staje się zdrowym człowiekiem sukcesu i dyrektorem
  • Odpowiedz
@Waltz: > trzeba będzie otworzyć prywatny gabinet. Nie ma wyjścia.
polecam ten styl. pomyśl: pomożesz większej liczbie osób jako człowiek wypalony i przemęczony czy gdy masz tylko tyle pracy ile możesz rozsądnie wykonać i sam czujesz się w miarę dobrze? wszystkich się nie uratuje.

btw #!$%@? jak ja się cieszę, że mam dobrą sytuację finansową i mogę iść do psychiatry prywatnie. gdyby w ciężkiej depresji trzeba by było jeszcze użerać
  • Odpowiedz