Wpis z mikrobloga

@pogop: Wiedza o ekonomii poziom Wypok.
Lekturę polecam od chociażby tego czym jest bariera wejścia. Doprawić można też np. efektem skali, ale w sumie po co. Do niektórych i tak nie dotrze.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: a jaki jest efekt skali McDonalda w Pcimiu Dolnym. Jeżeli pojedynczy Mac nie zarabia na siebie to powinien być zlikwidowany. Gdzie niby tutaj masz efekt skali? Jedzenie nie podróżuje, jedzenie z Maca w Australii jest inne niż to w Polsce.
  • Odpowiedz
@Bambro: IBM na rynku od wielu lat, prawie że monopolista a tu taki Steve Jobs miał czelność otworzyć firmę w garażu i jakiej wielkości teraz jest IBM a jakiej Apple?
  • Odpowiedz
@Polanin: ale nie wiem o co Ci chodzi w kontekście moich wypowiedzi
@cup12552: i tutaj kłaniają się okoliczności mój drogi - wtedy komputery raczkowały, więc było spore pole do popisu. Dlaczego Windows jest tyle lat praktycznie monopolistą na rynku oprogramowania komputerowego, mimo że ludzie na nich klną, nie potrafią przebić się wystarczająco mocno na rynek gier posiadając taki budżet i specjalistów, a sam system operacyjny nie jest już
  • Odpowiedz
@Bambro: Windows jest całkiem dobry dlatego nikt go nie przebił, możesz go porównywać jedynie do linuxa bo Mac to rozwiązanie całościowe. Jasne że ma swoje wady ale jak widać nie są na tyle poważne żeby ludzie chcieli przesiąść się na konkurencyjne systemy. Widać że mimo pozycji monopolisty nie czują się zbyt pewnie, gdyby było tak jak Ty piszesz to mogli by sobie pozwolić na windowanie cen windowsa w nieskończoność bo
  • Odpowiedz
@morsik: znam historę McD i wiem jak zaczynał, ale znów - sprzyjające okoliczności.
@cup12552: widzisz, sam wiesz że konkurowanie z Windowsem nie ma sensu, de facto cytat nie znajduje tu zastosowania. Ogólnie cytat jest głupi z samej definicji. Konkurencja =/= firma o której mowa, więc zakładanie że "nie jesteś lepszy ode mnie bo do tej pory nie zrobiłeś tego samego co ja lepiej" to idiotyzm.

Jakby się przyjrzeć
  • Odpowiedz
@Bambro: Nokia upadła bo inne firmy zaczęły produkować smartphone'y które był znacznie lepsze od starego typu telefonów, próbowanie konkurowania z Nokią na polu zwykłych telefonów było bez sensu. To samo z M$, nawet jak zrobisz minimalnie lepszy system to ludzie się nie przesiądą ale jeśli różnica będzie ogromna to już może być wystarczający impuls.
  • Odpowiedz