Wpis z mikrobloga

@qwelukasz: A to już jak chcesz, ale w Linuksie jak aktualizujesz system to aktualizujesz oprogramowanie, więc masz zwykle w miarę nowe (jak na Debianie) wersje PHP, Nginx itd. Dodatkowo Bluefish, emulator Androida do mobilniaków itd
  • Odpowiedz
@qwelukasz: To zależy. Jak znasz linuxa i będziesz używał dockera, to linux (z osx jest więcej akrobacji z dockerem). Jak nie będziesz używał dockera, nie masz za dużo wymagań w stosunku do elastyczności os i nie masz nic przeciwko płatnym aplikacjom, to osx. Maki są serio zajebiście zbudowanymi laptopami - jeżeli Cię stać, i laptop miałby służyć przede wszystkim do pracy (np. do grania masz stacjonarkę), to bym wziął Maca
  • Odpowiedz
@qwelukasz: trudno mi powiedzieć. Chłopaki w pracy bez retiny na macach śmigają i żyją. Ja akurat z Macbooka pro z retiną korzystam i jestem zadowolony. Przy grafice ma to napewno większe znaczenie, do samego kodu, to raczej kwestia wygody.
  • Odpowiedz
@AsiaNaprawia: Trzeba też wspomnieć, że to zwykle jest sporo #!$%@? i jak ktoś nie lubi z zasady grzebać, to nie będzie mu się podobać :). W domu jest przyjemnie eksperymentować, ale żeby ustawiać reguły dla tilowania każdej nowej aplikacji w pracy, to można się zirytować. Żeby być też ścisłym - chodzi o i3wm, i3-gaps to fork i3wm.

Ostatnio odkryłem, że Gnome 3 bardzo dobrze ogarnia okna i w kwestii produktywności
  • Odpowiedz