Wpis z mikrobloga

Podczas swojej nauki #webdev w końcu dotarłe do momentu w którym muszę wybrać jakąś biblioteke/framework do budowy interfejsu na bazie komponentów. Nie bede ukrywał, że moim celem jest w koncu znaleźć posade juniora lub chociażby załapać się na praktyki w jakiejś solidnej firmie. Jako że jestem niedawno po lekturze książki "Jedna rzecz" i już nie mam wątpliwości że branie się za kilka rzeczy na raz sabotuje moj progres, chce postawic na jedną technologię(przynajmniej na razie):
Mam dylmat między React a Vue.js. Biorąc pod uwage obecne trendy i prognozy, co poleciliby koledzy po fachu? #react #vuejs #frontend #angularjs
  • 19
Wiem, wiem :) Zastanawiam się tylko, co dobre jest na start/stosunkowo łatwo jest się nauczyć, czego się najczęsciej uzywa w firmach, jaki wpis w skillsecie najbardziej zwiększy moje szanse na zatrudnienie spośród wymienionych powyzej.
@soap141: Jeśli chodzi o najczęściej używane na zachodzie - można powiedzieć, że Angular jest standardem przemysłowym. Największe szanse na zatrudnienie.
Jak idzie o React vs Vue - sam sobie odpowiedziałeś, że szukasz frameworka a nie biblioteki obsługującej widoki. React frameworkiem nie jest.
@epi: @soap141: Do Angulara 2 jeszcze dochodzi typescript. Większość ofert dalej jest z Angularem 1. Jeżeli chcesz znaleźć pracę jak najszybciej to ... Angular 1. Jeżeli chodzi o fun to React. Vue.js to dalej tylko ciekawostka na polskim rynku jeżeli chodzi o pracę.
@Jare_K: napisałem "biobliotekę/framework"- albo jedno albo drugie ;) przed chwilą przejżałem oferty i dominuje faktycznie Angular, ale również jest sporo ofert z Reactem, wiec chyba pozostanę przy nim( ͡° ͜ʖ ͡°).
@soap141: Niezbyt. Ostatnie x lat developerka dążyła do pięknego rozdzielenia warstw, dekompozycji aplikacji. A co robi React? Idzie w drugą stronę i pakuje nam szablony HTML do wnętrza klas... a fuuuuj...

Jak idzie o Vue to łączy zalety obu Reacta (jak idzie o szybkość renderingu - lekki virtual DOM) i Angulara. Do tego zawiera wszystko inne czego potrzeba do budowy komponentów interfejsu. Po co się bawić w składaki? ( ͡°
@przytrzask: Dziekuję za linki :) Poniższy arytykuł z Medium czytałem, i nawet liznąłem trochę Reacta, ale w pewnym momencie zacząłem czuć się trochę zagubionym i dla tego postanowiłem upewnić się czy podążam w dobrym kierunku:) Zaczłem robic oficjalny tutorial Vue.js i wydał się mi(Vue) cąłkiem przyjemny i bardziej zrozumiały ;p Ale skoro moim celem jest dobra praca to chyba udeżę za obecnymi trendami. Dzięki.
@soap141: Vue na pewno ma przed sobą piękną przyszłość :D Tylko 1 % ósób w tej ankiecie zaznaczyło: Used it before, would not use again. Ale jak ogarniesz reacta (+ es6 i redux) to jak będziesz potrzebował się przerzucić np na vue to zajmie ci to moment.