Wpis z mikrobloga

#solgaz #afera Podsumowanie:

1. Jak dowodów, że płyta zużywa do 50% gazu mniej niż typowa gazówka nie było tak nie ma (@solgaz, my prosiliśmy o certyfikaty, testy laboratoryjne, a nie opinie z facebooka, czy jakiś nieznanych stron zajmujących się lokowaniem produktów, czy certyfikatem onetu)
2. Info na stronie głównej produktu, że płyta zużywa do 50% gazu mniej niż typowa gazówka jak było tak jest
3. Lista antyfanbojów @solgaz liczy już 415
4. Dowiedzieliśmy się też ile osób dostało (albo wczoraj dostało obietnicę dostania) od @SOLGAZ kubka, bądź zapalniczki, ta liczba wynosi: 220. (dużo zakopów jako "informacja nieprawdziwa", przy okazji prawie nikt nie prowadził żadnej dyskusji obronnej w tym znalezisku, ewidentnie sytuacja była prosta:

- chcesz nasz kubek?
- chcę!
- to zakop jako informacja nieprawdziwa
- ale nic nie muszę tam pisać? Bo muszę odrobić lekcje z pszyry
- nie, ewentualnie możesz dać plusa moim głupim argumentom
- ok, dawaj kubek, zakopałem!

SPAMlista.

@ryzy, @foxbond, @pkacper95, @Medioholik, @tinka69, @chrzanu180, @PedroLeon, @WezelGordyjski, @Pantokrator, @shadiss85, @Mar_cys, @KoszernyWentylator, @przeczki, @av18, @Znafca_tematu, @darkob, @GeneralRakieta, @rysiupanda, @Blooregard_QKazoo, @login_login, @foxbond, @lucku, @WykopowyMirek, @Ka4az, @Kliko, @Medioholik, @vaxx, @Katarina_Krotchliknioff, @mopo, @MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo, @heater, @Honzik11, @norbw74, @bialy100k, @mgr_rybak, @Blooregard_QKazoo, @Login_login, @Dziki_Bigos, @kamdz

Powstał również mem:
Loginlogin - #solgaz #afera Podsumowanie:

1. Jak dowodów, że płyta zużywa do 50% g...

źródło: comment_vuOTwQdWH2TGXtKObk7uqcTO2KoqluIG.jpg

Pobierz
  • 170
@Iudex: nie muszę, nie wiem co gotujesz lub jak robisz jajecznicę, ja przeważnie na "wolnym ogniu", nic mi nie pryska. po jakimś smażeniu mocniejszym, owszem, przecieram. Ale u mnie wychodzi przetarcie płyty raz na 4-9 gotowań (mniej więcej), w porównaniu do mycia gazówki, czekania aż wystygnie.. nie widzę problemu.:)
@Login_login: Dorzucę jeszcze jedno - oszczędność podczas użytkowania to jedno (chociaż na logikę też nie wiem jak mogłoby to być 50%), ale dopóki ktoś nie korzysta z gazu do grzania wody i/lub mieszkania, to po co mu w ogóle gaz. Kolejny rachunek, kolejna oplata stała abonamentowa.
@Iudex: Z płytą zwykłą (elektryk/indukcja) jest o tyle lepiej, że jak usmażysz tą jajecznice, to faktycznie jest brudna, ale wystarczy ją przetrzeć bądź lekko zeskrobać zaschnięcia i już jest czysta. U Ciebie problem jest taki, że palniki i kratkę trzeba ściągnąć, wiec nawet jeśli jest to faktycznie łatwe, jest 2 razy bardziej pracochłonne niż przy płaskiej powierzchni.
Płytę myjesz po każdym gotowaniu, no ale robisz to za jednym razem jak myjesz
@Login_login: Właśnie zacząłem teraz szukać informacji na temat opinii o płytach Solgazu i rzeczywiście nie wygląda to za ciekawie. Oczywiście wiadomo trolli oraz negatywnych opinii od konkurencji nie brakuje ale tutaj rzeczywiście nie ciekawie się robi. Sam bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem ale z racji tego, że mam jeszcze sporo czasu to wstrzymam się z jakąkolwiek decyzją. Dzięki mireczku, nawet jeżeli jest to tylko gównoburza.
O #!$%@?, jestem w szoku. Sam zaliczyłem wiele lat na gazowej, potem była indukcja, a w różnych sytuacjach i miejscach przez dłuższe okresy używałem różnych elektrycznych. Dla mnie wnioski są następujące:
Najlepsza jest zajebista płyta indukcyjna, zaraz po niej ex aequo gorszej jakości indukcja oraz gaz, czwarte miejsce zajmuje elektryczna płyta ceramiczna, a na szarym końcu #!$%@? płyta elektryczna z takimi "palnikami" metalowymi.

@RBNG: Zalety elektrycznej? Proszę bardzo:

- Niesamowicie łatwe
@SOLGAZ: Ja już się nawet zastanawiam czy OP czasem nie składał u Was CV i zostało odrzucone, ewentualnie jeden z Waszych pracowników odbił mu różowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo opcja że jest z konkurencji i Was szkaluje wydaje się zbyt banalna ;)

Aczkolwiek moglibyście przedstawić na jakiej podstawie twierdzicie, że Wasze płyty zużywają 50% mniej gazu niż inne. No i z jakimi produktami się porównywaliście.
@Cthulu23: Tak podchodząc neutralnie do tematu. U nas rachunki za gaz wynosiły poniżej 50zł na 2 miesiące (potem miałem nadpłaty, bo miałem zlecenie stałe na tę kwotę). Kupując kuchenkę gazową z 4 palnikami, a taką za ok 2,5-3k (w cenie nie ma piekarnika), to przy oszczędnościach np. 150zł rocznie, nie zwróci się ona nawet w 10 lat (mając na uwadze brak piekarnika, co zwiększa koszt), o ile tylu dożyje.
z tym bez płomienia to też ściema - jest, tylko pod szkłem

@Login_login: tu się wtrącę, nie masz racji. W ogóle nie ma płomienia.

Istnieje coś takiego jak bezpłomieniowe spalanie gazu, katalityczne. W ten sposób na przykład działają gazowe promienniki podczerwieni - takie urządzenia stosuje się w przemyśle w miejscach, gdzie konieczne jest ogrzanie pomieszczenia lub wysuszenie czegoś, a istnieje zagrożenie pożarem lub wybuchem. Lakiernie, albo inne takie miejsca, gdzie jest