Wpis z mikrobloga

#solgaz #afera Podsumowanie:

1. Jak dowodów, że płyta zużywa do 50% gazu mniej niż typowa gazówka nie było tak nie ma (@solgaz, my prosiliśmy o certyfikaty, testy laboratoryjne, a nie opinie z facebooka, czy jakiś nieznanych stron zajmujących się lokowaniem produktów, czy certyfikatem onetu)
2. Info na stronie głównej produktu, że płyta zużywa do 50% gazu mniej niż typowa gazówka jak było tak jest
3. Lista antyfanbojów @solgaz liczy już 415
4. Dowiedzieliśmy się też ile osób dostało (albo wczoraj dostało obietnicę dostania) od @SOLGAZ kubka, bądź zapalniczki, ta liczba wynosi: 220. (dużo zakopów jako "informacja nieprawdziwa", przy okazji prawie nikt nie prowadził żadnej dyskusji obronnej w tym znalezisku, ewidentnie sytuacja była prosta:

- chcesz nasz kubek?
- chcę!
- to zakop jako informacja nieprawdziwa
- ale nic nie muszę tam pisać? Bo muszę odrobić lekcje z pszyry
- nie, ewentualnie możesz dać plusa moim głupim argumentom
- ok, dawaj kubek, zakopałem!

SPAMlista.

@ryzy, @foxbond, @pkacper95, @Medioholik, @tinka69, @chrzanu180, @PedroLeon, @WezelGordyjski, @Pantokrator, @shadiss85, @Mar_cys, @KoszernyWentylator, @przeczki, @av18, @Znafca_tematu, @darkob, @GeneralRakieta, @rysiupanda, @Blooregard_QKazoo, @login_login, @foxbond, @lucku, @WykopowyMirek, @Ka4az, @Kliko, @Medioholik, @vaxx, @Katarina_Krotchliknioff, @mopo, @MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo, @heater, @Honzik11, @norbw74, @bialy100k, @mgr_rybak, @Blooregard_QKazoo, @Login_login, @Dziki_Bigos, @kamdz

Powstał również mem:
Loginlogin - #solgaz #afera Podsumowanie:

1. Jak dowodów, że płyta zużywa do 50% g...

źródło: comment_vuOTwQdWH2TGXtKObk7uqcTO2KoqluIG.jpg

Pobierz
  • 170
@WybranyLoginJestZaj: to teraz zamień płytę elektryczną na indukcyjną. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyną wadą jest to, że trzeba mieć odpowiednie naczynia, za to na płycie nigdy nic Ci się nie przypali i jeszcze łatwiej to umyć, bo sama płyta nagrzewa się tylko od garnka, co stosunkowo szybko stygnie. No i reakcja na zmianę "ognia" jest niemalże natychmiastowa i zależy od tego jak szybko garnek oddaje ciepło do
@WybranyLoginJestZaj: Nie mam co prawda kuchenki elektrycznej, ale od jakiegoś czasu płytę gazową ze szklaną podstawą i mimo iż część argumentów do gazówek nie ma w tym przypadku zastosowania, to dalej uważam że popełniłem błąd.
- nie ma problemu z czyszczeniem płyty, bo palniki zdejmuje się osobno, dostęp jest bezproblemowy
- przy włączanym zawsze okapie nie ma problemu z efektami spalania gazu
- nie ma problemu z regulacją płomienia

Z czystością
Iudex - @WybranyLoginJestZaj: Nie mam co prawda kuchenki elektrycznej, ale od jakiego...

źródło: comment_7QFvHF0XblhfdQMk3zlaSgyycVBJo0sd.jpg

Pobierz
@Iudex: Mam to samo, a tak dokładnie to różowy ma( ͡° ͜ʖ ͡°). Kurz i inne zabrudzenia na tym widać okropnie, ale jednak sama kuchenka jest spoko(Amica). Gdybym teraz miał kupować nie brałbym szkła. Jednak zawsze zastanawia mnie czemu ci wszyscy znani kucharze gotują na gazie? Tak jest we wszystkich programach kulinarnych. Chodzi o szybką reakcję na zmianę temperatury czy o coś innego.
nie ma problemu z czyszczeniem płyty, bo palniki zdejmuje się osobno, dostęp jest bezproblemowy

Z czystością problem jest inny. Na czarnej płycie po usmażeniu jajecznicy jest taki syf, że trzeba ją od razu myć, nie wspominając o robieniu obiadu.


@Iudex: No właśnie, na indukcji nie zdejmujesz nic tylko zmywakiem czy ściereczka przetrzesz nawet od razu po skończeniu gotowania. niby nic, ale nie chciałoby mi się tak często zdejmować palników by przetrzeć
@WybranyLoginJestZaj: Solgaz nie działa jak typowa elektryczna, czy indukcyjna, bo płyta nagrzewa się od ognia, który jest pod nią, praktycznie CAŁA. To co wykipi z garnka przypala się od razu, na dużym promieniu, a nie tylko w obrębie "palnika" czy powierzchni grzewczej. Czyszczenie to masakra. Ojciec kupił i żałuje. Do tego ostatnio moduł się popsuł (2 msc po gwarancji, jak typowo) i znowu 600 zł w plecy.

Elektryczna jest dużo łatwiejsza
@Login_login: jestes z konkurencji czy co? Ludzie sie sobie reklamuja na wykopie, nie widze tu nigdzie afery xD moze przesadzili z tym 50%, ale taka ocena i tak jest zbyt pochopna bo ani ty ani ja nie mamy dostepu do miarodajnych badan. Na razie mozesz co najwyzej watpic w te 50% ale jako ze nie jestes jasnowidzem to polecam raczej zdroworozsądkowe podejście. Dopoki nie pokazesz mi danych ze to prawda albo