Wpis z mikrobloga

Jaki OS macie na waszym VPSie/dedyku? (NIE na desktopie, na developerce/produkcji )

Z racji pracy jestem bardziej Centosowcem, ale obawiam się, że jak ktoś bierze sobie VPSa to w 9 na 10 przypadków leci na Ubuntu. Pytam skuli tego, że piszę coś i muszę się dostosować do większości. thx.

#linux #devops #webdev #programowanie #ubuntu #centos #debian
Pobierz normanos - Jaki OS macie na waszym VPSie/dedyku? (NIE na desktopie, na developerce/pr...
źródło: comment_4CHYL6gvPT1vO1oYlNmX6MhWoFV8qUOe.jpg

Jaki OS macie na waszym VPSie/dedyku? (NIE desktopie. Na dev/prod w necie)

  • Ubuntu 33.1% (59)
  • Debian 42.1% (75)
  • CentOS 13.5% (24)
  • Inny 11.2% (20)

Oddanych głosów: 178

  • 27
arch hir, ale rzeczywiście, celowanie pod ubuntu to lepszy i bardziej uniwersalny pomysł - archa nie znajdziesz chociażby na digital ocean lub wybierajce amazona. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
rób tak, aby działało niezależnie od dystrybucji


@srlslyNOT: chodzi o treść, nie kod.

Btw - nie myl OS z dystrybucją.


Słusznie, skrót myślowy.

wykorzystasz opinię kilku osób z portalu ze śmiesznymi obrazkami i bazując na tym dokonasz wyboru?


Nie, zapytam w wielu miejscach i zobaczę czy wyniki mogą mnie zaskoczyć (obstawiam Ubuntu)

Debian, ale ja jestem programistą i na serwerach się mało co znam.


@NieUsune: IDEALNIE. Uber target ;) O
@normanos: Ubuntu. Jakoś mniej #!$%@? z nim jest. Próbowałem kilku podejść do centOS 7, ale kończyło się to downgrejdem do 6, bo "zawsze coś". A Ubuntu jest tak popularny, że lamerstwo mojego pokroju już dawno zapytało na Stacku o wszytko to z czym miałbym problem. Z ww. powodów nawet nie myślę o podchodzeniu do czegokolwiek innego niż Ubuntu i centOS.
do centOS 7, ale kończyło się to downgrejdem


@TwigTechnology: trzeba się przyzwyczaić do tych zmian. Mnie najbardziej #!$%@? systemctl

to masochizm


@Trzyzet: ja tam mam centosy i nie narzekam ;)

@ntskj: @srlslyNOT: @Zero: @NieUsune: @Jurigag: @TwigTechnology: @interface: @carlo497: @ManamanaTuriruriru: @Bozyszcze: @Trzyzet: @paprok: @thunder08: @Firenz: @lirycznywandal:

Dzięki za głosy i komenty. Chyba trochę #!$%@? z ankietą