Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy, pomożecie?
Mam 160 cm wzrostu, ważę ok. 55 kg. Nigdy nie miałam problemu z nadwagą, BMI zawsze w normie. Mam dość mocną budowę jak na kobietę ze względu na szerokie ramiona, co optycznie też mnie pogrubia.
Tłuszcz najszybciej odkłada mi się w dolnej partii brzucha, na pośladkach i udach. Zależy mi na spaleniu tłuszczu z tych właśnie części + wysmukleniu. Jakie ćwiczenia wykonywać (najlepiej bez użycia ciężarków, żeby nie zwiększać masy w ramionach) i jaką dietę stosować (mało białkową - źle toleruję laktozę) aby osiągnąć zamierzony efekt?
Może któraś z #rozowepaski miała podobnie i opanowała sobie swój własny program?

#fitness #chudnijzwykopem #cwiczenia #dieta #cwiczzwykopem
  • 64
  • Odpowiedz
@zielonka: nie zwiększysz masy w ramionach od tak sobie, spokojnie możesz wykonywać ćwiczenia siłowe, a i nie da sie wybrać który tłuszcz ma zniknąć.
  • Odpowiedz
@zielonka: uwierzyłaś w mity chodakowskiej i innych tego typu podobnych. "wysmuklenie" czyli co to według ciebie jest? podpowiem ci, zbudowanie masy mięśniowej.

Tu nie ma żadnej filozofii, idziesz do lekarza, robisz badania, układasz dietę, dobierasz trening i jedziesz. Później to już tylko lekkie korekty i czas.
  • Odpowiedz
@zielonka: Po pierwsze, niestety nie spalisz tłuszczu w wybranych przez siebie miejscach, tłuszcz spalany jest całościowo. Kobiety magazynują rezerwową tkankę tłuszczową w pośladkach i udach i właśnie w tych miejscach podczas odchudzania tłuszcz spalany jest na samym końcu.
Jeżeli chcesz schudnąć musisz przede wszystkim uzyskać ujemny bilans kaloryczny i zacząć jeść produkty, których IG jest małe lub średnie. Polecam również zmienić nastawienie co do treningu z ciężarami ponieważ to one przede
  • Odpowiedz
@zielonka Ja to generalnie dziwie się, skąd ta niewiedza odnośnie treningów i diety, razem z powielaniem mitów, że OPka będzie drugim Arnim jak podniesie sztangę. No #!$%@?, przecież to nie jest jakieś rocket science. A jak widzę pytania w stylu 'jaki trening, jaka dieta' to odechciewa mi się odpisywać. Wykażcie trochę zaangażowania i napiszcie jak już coś tam sobie ułożycie, żeby można to było ewentualnie skorygować. Albo płaćcie ojro za konsultacje, co
  • Odpowiedz
@zielonka: Zakładam, że jesteś młodą osobą ( ͡º ͜ʖ͡º) więc w skrócie - co mi pomogło:

- jeść mniej, szczególnie mniej słodyczy! Pamiętaj o piciu, oducz się słodzić herbatę (po pewnym czasie nie będziesz w stanie pić słodzonej), nie pij napojów i sklepowych soków (cukier w płynie lol). Od czasu do czasu ok, ale niech to nie stanowi Twojego głównego źródła płynów.

- ćwiczenia, godzinka dziennie
  • Odpowiedz
@zielonka koledzy dobrze piszą :) zrób badania krwi, idź do dobrego dietetyka, pójdź na siłownię i niech ktoś kumaty rozpisze ci plan, weź kilka lekcji z trenerem, żebyś wiedziała co i jak. Zrób z tego proces na jakieś 1,5 roku, może dwa i trzymaj się planu jak najmocniej. ;)
  • Odpowiedz