Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
I jeszcze ciekawostka. Rosjanie swiecie wierza w to, ze w 1939 roku Polska byla sojusznikiem Hitlera i chciala z nim napasc na Moskwe.


@tomasz-maciejczuk: taka propaganda ma na celu nastawienie Rosjan przeciwko Polakom co pewnie sam widzisz. Dobrze z tym walczyć i przekazywać Rosjanom prawdę.

Jeśli wojna powstała na kłamstwie, pokój może nastąpić na prawdzie.
@tomasz-maciejczuk: taaa, nienawiść hodowana od czasów ZSRR.
Jeszcze naście lat temu jak pytali Rosjan o to, jaką nację darzą największą sympatią, to odpowiadali, że Polaków. Jakoś wtedy ZSRR już nie istniał. Po prostu Polacy skutecznie Rosjan z sympatii do Polaków wyleczyli, a odrzucona sympatia często przeradza się w ogromną niechęć.
I jeszcze ciekawostka. Rosjanie swiecie wierza w to, ze w 1939 roku Polska byla sojusznikiem Hitlera i chciala z nim napasc na Moskwe.


@tomasz-maciejczuk: Myślałem, ze to tylko niewyedukowane wyjątki. Ostatnio Rosjanin coś takiego zarzucił mi i Polsce. Kiedy napisałem jakim cudem Polska była sojusznikiem Hitlera skoro to Rosja sfinansowała kampanię wyborcza Hitlera, szkoliła jego armię u siebie i pomagała czołgi budować. To Rosja podpisała, Pakt Ribbentrop-Mołotow i budowała czołgi szybkobieżne
A co przepraszam ma zwykły obywatel Rosji do Polaka jak zwykły Polak do obywatela Rosji ?
Oba kraje karmione propaganda od lat 50' ale czepiać się ludzi ?

Najbardziej zabawne jest to, że Polak Polaka wyrucha i okradnie przy pierwszej lepszej okazji. Zacznijmy od jedności w kraju a później krytykujmy innych.
No to się zaczęła inwazja Ruskich trolli z pod tagu syria
Jak już się zjawił Pantokrator nadający z Petersburga to wiadomo, że zaraz kolegów zaprosi i się zacznie "wybielanie mateczki Rosji". W sumie może nawet będzie śmiesznie, jak z ceną tych truskawek na początku:
Rosja: 150zł za 1 kg
Polska: 22zł za 1 kg (w Warszawie, czyli najdrożej w kraju). Mrożonki pewnie taniej.

http://www.fresh-market.pl/ceny/truskawki,g1778952620
http://www.fresh-market.pl/ceny/ceny_z_rynkow_hurtowych/warszawa

I teraz jak się teraz uwzględni minimalną
@orkako: Może skończył szychtę w Oligino i przecież po godzinach nie będzie z tobą pisał ;) Z drugiej strony to może nie był trol, bo one zwykle nie bluzgają. Sam miałem ostatnio identyczną "pogawedkę" która skończyła się tym, że zamknął mordę i jeszcze na dobitkę tłumaczył się jakimiś prześladowanymi przez Stalina dziadkami... Prawda jest jednak taka, że oni nie mówią w zachodnich językach. Przeważnie gadasz więc z trolem...
@SKYFander:

No ma niewielki. Taki wojewodztwo śląskie ma PKB Holandii, ale jakos ludziom lepiej sie nie żyje. Polecam nastepnym razem słuchać co mówi na lekcji facetka od wosu.


Można dane tych mądrości? Holandia ma PKB 856 mld. $ (PPP), a 762 mld. $ nominalnie

Polska ma 1 bilion $ (PPP), a 500 mld. $ nominalnie, mimo że Holandia ma populacje 2-razy mniejszą.

PKB na osobę w Holandii to 50 000$ (PPP),