Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...

źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
@raszpon: w Moskwie rowniez jest sporo super aut. To bogaci Rosjanie. Malenki procent spoleczenstwa. Przy czym - Rosjanin jest gotow mieszkac w rozpadajacej sie chacie z drewnianymi oknami, ale kredyt na dobry samochod wezmie. Chocby mial zrec kasze gryczana na sniadanie obiad i kolacje. W Moskwie jest mnostwo blokow wygladajacych jakby je wycieli z horrorow. Na parkingach stoja audi i porshe, a na klatce schodowej smierdzi moczem, nie pala sie zarowki
  • Odpowiedz
@3beczkiblefik: PKB tak. A placa minimalna w Rosji wynosi gdzies 450 zlotych miesiecznie. Srednia krajowa 2 250 zlotych brutto. Przy czym uslugi takie jak oswiata czy medycyna sa tu na znacznie nizszym poziomie.

I jeszcze jedno - tutaj chyba wszystko jest drozsze niz w Polsce. Oprocz wody, fajek, dziwek, benzyny i gazu.
  • Odpowiedz
w Moskwie rowniez jest sporo super aut. To bogaci Rosjanie. Malenki procent spoleczenstwa. Przy czym - Rosjanin jest gotow mieszkac w rozpadajacej sie chacie z drewnianymi oknami, ale kredyt na dobry samochod wezmie. Chocby mial zrec kasze gryczana na sniadanie obiad i kolacje. W Moskwie jest mnostwo blokow wygladajacych jakby je wycieli z horrorow. Na parkingach stoja audi i porshe, a na klatce schodowej smierdzi moczem, nie pala sie zarowki i odpada
  • Odpowiedz
@3beczkiblefik: no oczywiście, że Rosja na większe PKB niż Polska bo hmm? ma 144 mln mieszkańców a Polska 37? to jest prawie 4x więcej ludzi, tylko PKB nie mają 4 razy większego :( GDP Polska - 508 mld USD vs 1100 mld USD dla Rosji, ledwo 2x więcej... ruski trollu.
@tomasz-maciejczuk
  • Odpowiedz
@push3k-pro: i strasznie wkur... to ze oni po sobie nie sprzataja w McDonalds. Czekasz na miejsce, rusek zjadl i zostawia syf jak swinia. Jak chcesz usiasc to po nim posprzataj lub poczekaj azprzyjdzie imigrantka z Kaukazu lub z Azji Centralnej i posprzata.
  • Odpowiedz
@Hastur: Rosjanie nazywaja Moskwe Moskwabadem. Jest tu mnostwo muzulmanow z Kaukazu i Azji Centralnej. Sa wszedzie. Gdzie nie pojdziesz tam pracuja "hacze" (Kaukaz) i "ciurki" (Azja Centralna). Szacunkowy procent muzulman w Rosji to 10-15% spoleczenstwa. Rosjanie maja jedno, dwoje dzieci i dosyc pozno. Muzulmanie maja 5-8 i w mlodym wieku. Rosja wyprzedzi Francje i Niemcy w islamizacji. Chyba nawet juz wyprzedzila. Przy okazji. Rosjanie bardzo boja sie muzulmanow. Widac to w
  • Odpowiedz