Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
@Terebellum: zdarzaja sie ataki na Rosjan. Muzulmanie ich niemilosiernie katuja. Jak to mozliwe? Rosjanie zyja kazdy sobie, nie trzymaja sie w grupach. Iwan cos przeskrobie i dostaje lomot od 10 muzulmanow. W dodatku muslimy maja gdzies prawo i czesto sa uzbrojeni w noze i bron palna. Rosjanie dostepu do broni nie maja.

Co do mafii: przybysze z Azerbejdzanu okazali sie najbardziej dzicy i krwawi. Wycieli konkurencje i w tej chwili Moskwe
@tomasz-maciejczuk: Dzięki ! Szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem, że aż tak źle tam jest. Kiedyś z opowiadań czy internetu można było wywnioskować, że Rosja to mega twardy naród(pewnie ich propaganda) i że sobie nie pozwolą w michę pluć, a tu proszę jednak na odwrót. A ataki w drugą stronę ? Powiedzmy przez tamtejszych kibiców czy kogoś tego pokroju ?
Tak samo co do mafii, potężna mafia rosyjska i co ? Rządzą
@tony_soprano: znam sie z wieloma
"publicznymi" osobami, wystepuje publicznie w tv, wiec to mnie troche chroni, ale tak czy inaczej wiem, ze moge dostac oklep w metrze lub na ulicy, bo powoli robie sie tu rozpoznawalny. Kontaktuja sie ze mna rozne osoby, spotykam sie z roznymi ludzmi.. mam swoje za uszami. Jesli mnie odstrzela to wiedzcie jedno: to wcale nie musza byc Rosjanie. Ukraincy maja do mnie zal o Azow, SS
@Terebellum: Rosjanie w Rosji nie rzadza od dawien dawna... mamy skrzywiony obraz Rosjan oraz ich historii. Oni panicznie boja sie muzulmanow z Kaukazu. I wcale im sie nie dziwie - kavkazcy sie nie pier.ola. I w dodatku w razie czego moga liczyc na wsparcie swoich klanow przy zalatwianiu spraw w sadach poprzez lapowki. Rosjanie maja swoich w dupie. Kavkazcy nie. Jeden za wszystkich wszyscy za jednego.
Jeszcze jako ciekawostke dodam, ze spotykam sie z rosyjskimi nacjonalistami. Mam z nimi swietne relacje. Gdybyscie chcieli jakies amki albo wideo to sluze pomoca. Wielu z nich patrzy na Polske z lezka w oku... widza Marsz Niepodleglosci i porownuja z marszem ruskich - 500 osob - i chce im sie plakac. Niektorzy mysla o emigracji do Polski. Jestesmy dla nich czyms w rodzaju ostatniej deski ratunku dla Slowian
Angole też po sobie nie sprzątają w McDolanie i innych barach szybkiej obsługi. Widać polska nie tak dzicz, bo u nas to raczej każdy tace za dupą zabiera.


@SobanDELUXE: to mnie w anglii zaskoczyło, ze nie wazne czy anglik czy ciapak w maku czy innym fast foodzie zostawiał cały syf na stole, a jak ja z kuzynem zabralismy tace i wyrzucilismy do kosza smieci to sprzataczka sie usmiechnela i podziękowała