Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
@moczarny: jak sie #!$%@? po Rosji z georgijewską lentoczką i stara sie lizac dupe ruskim, to nie moze byc inaczej. Wesoly polski smieszek walacy wode z przypadkowym Rosjaninem, ktory Polaka NIGDY na oczy nie widzial. A teraz przenies sie do Moskwy, pobadz z ruskimi dluzej niz pare godzin przy wodeczce i odpowiedz im na pytanie "Dlaczego niszczycie pomniki naszych zolnierzy, ktorzy was wyzwolili, dali wam wolnosc i wolna Polske?".
@moczarny: filmiki tego chlopaka co jezdzi autostopem nie pokazuja niczego, sa takie lekkie, plytkie, w sam raz dla odbiorcy, ktory chce odpoczac przy browarku i posmieszkowac. Ja nie spotykam sie z zulami czy z jakimis przypadkowymi Mietkami z prowincji, tylko przychodzi mi rozmawiac z politykami, dziennikarzami, artystami, aktywistami i biznesmenami. To zupelnie inny poziom dyskusji - tutaj samo 'he he, hi hi, na zdrowie" nie wystarczy. W dodatku chlopak, ktory jechal
@moczarny: Misza sam nie zna Rosji i Rosjan, jezyka, kultury, historii. Co on wam moze pokazac? Jak sie pije wode z jakims randomem z Syberii? Albo jak sie paruje dupe w bani? Z materialow Miszy dowiedzieliscie sie cos o rosyjskiej gospodarce, polityce, historii? Dowiedzieliscie sie jak Rosjanie patrza na nas, nasza histori,e nasze poglady, nasze panstwo, nasza polityke? Nie. Jest po prostu serial o gosciu, ktory sobie jedzie przed siebie, spi
@tomasz-maciejczuk: nie no coś tam z jego filmików można wynieść, Rosjanie potrafią być mili dopóki nie zacznie się rozmawiać o polityce albo nie daj boże powie coś na Putina. Wtedy nie raz i Misza musiał spieprzać, bo mógł nie wyjść cało z sytuacji. Ale to tylko pokazuje jak ograniczeni są ci ludzie. Zero dystansu do siebie i polityki. Wyobraźmy sobie, że podczas kampanii wyborcze w Rosji jakiś dziennikarz poczynał sobie z
> Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia


Może, źle zrozumiałem ale wygląda jakbyś cała wine za sytuacje w Rosji obwiniał Putina

@tomasz-maciejczuk:
@tomasz-maciejczuk: Kiedyś sam rozmawiałem z takim Ruskim i byłem normalnie w szoku bo on do mnie mówił tak jakby żył w ogóle w jakimś innym świecie. Pytał mnie między innymi właśnie dlaczego Polacy nie lubią komunizmu i że za PRL było u nas lepiej. Również okazywał swoje uwielbienie dla Stalina a jak mu powiedziałem o Katyniu to stwierdził coś mniej więcej "takie to były czasy". Bardzo nie lubię tych ludzi, są