Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
a znaja cytat Putina: "islam to nieodlaczna czesc rosyjskiej kultury"? Obraz Putina na eksport jest znacznie inny niz ten na uzytek wewnetrzny. Na zewnatrz Putina kreuja na prawicowca, na rynek rosyjski na lewicowego patriote i zwolennika multikulti.


@tomasz-maciejczuk: Przypominam sobie taką wypowiedź jakiegoś rosyjskiego duchownego bodajże Czaplina który powoływał się na wspaniałe wzorce Świętej Rusi, ZSRR i Kalifatu jako systemów przeciwstawiających się zgniłemu liberalizmowi xD
@tomasz-maciejczuk: Sorki, że cie wołam i nie wiem czy już ktoś cię o to nie pytał (nie znalazłem).
Powiedz mi tylko czy z twojego punktu widzenia jest zagrożenie wojną ze strony rosyjskiej, bądź ogólnie czy uważasz, że coś się zaczyna dziać? jeśli chodzi o konflikty zbrojne w europie oczywiście