Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
@tomaszk-poz: no i co? ja ci mogę takie zdjęcia przesłać z wielu krajów. A byłem wszędzie chyba oprócz Afryki i Australii. Akurat ta dyskusja tyczyła się Rosji, a nie USA - gdzie też można się wielu widoków urągających godności się napatrzeć.
A do tego jest delikatna różnica między zdjęciem znalezionym gdziekolwiek w internecie, a tym które sam wykonałem i na oczy widziałem.
@tomasz-maciejczuk: Powinieneś po powrocie rzucić rękawice lansowanemu w internecie na yt Wojciechowi Olszańskiemu ps. "Aleksander Jabłonowski". Nie tak dawno w debacie zmielił go badacz historii Leszek Żebrowski. Jabłoniak takie opowieści snuje jak to u nas dobrze za cara było i w ogóle Rosja jest super, a USA i reszta Europy to sama zgnilizna. Wiesz w ogóle co to za facet? Jakiś najęty czy co?
@kwatlun: no wlasnie, po co wstawiasz obrazki z Rosji jak w większości krajów takie znajdziesz? Chciałeś pokazać jaki to syf jest w Rosji? Niech sobie będzie, martwmy się o siebie i rosnące zadłużenie na remont kamienic czy nowe przystanki za kilkaset tysięcy.
Więcej, ten syf to pokazuje, że nikt na siłę i nakazami nie pakuje kasę, jak np. u nas, gdy miasto z podatków remontuje patologii kamienice.

"A do tego jest
@tomaszk-poz
Rozmowa była o syfie w Rosji. Jakby była o syfie w Polsce (gdzie jest o wiele mniejszy) to bym wstawił zdjęcia syfu z Polski.
O kurcze. Dzięki za tego kalosza, tego się nie spodziewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moskwa i Rosja jest jaka jest
ale ma najlepsze i najdłuższe metro
ze każda linia sie jedzie od 40-1h
i można wszędzie nim dojechac
a mieszkancy moskwy jezdza czesciej niz
autami po duzym miescie.
W Moskwie nawet maja kolej naziemna podmiejska
co dojeżdża nawet 80 km pod Moskwe i mozna dojechac w 30 min
a tam gdzie nie dojezdza metro to kursuja co 5 min autobusy
miedzy liniami metra i kolei naziemnej.