Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
W kwestii islamizacji, zycze kazdemu zeby kaukazce byly tak trzymane jak w Moskwie. Omon zapewnia im szybka sciezke zdrowia.


@proba1:
Polecam video znanego rosyjskiego blogera na temat zabójstwa dziecka przez muzułmankę, która chodziła później w pobliżu jeden z "ważniejszych" stacji metra i ten OMON ani policja nic jej nie zrobiła. Koleś mówi, że spacyfikowany możesz zostać jak jesteś przeciwko udziałowi rosyjskich wojsk w operacjach w Syrii lub przeciwko wojnie na Ukrainie
@tomasz-maciejczuk: Nie przymierzasz się do napisania książki na przykład? Masz wiedzę, doświadczenie, sporą rozpoznawalność, sprzedałaby się. Dużo ludzi Cię nie lubi - tym lepsza reklama. Byłyby szanse pewnie na wschodni i zachodni rynek zbytu.
Wydaje mi się, że takie podróżowanie i w ogóle zdobywanie wiedzy jest jakoś niewykorzystane, jeżeli się tej wiedzy nie przekaże dalej, najlepiej w formie pisanej.
@tomasz-maciejczuk: Dzięki za ten wpis, czekam na więcej. Poziom wiedzy o Rosji jest w Polsce (nie tylko na wykopie) przerażająco niski. Tylko uważaj na siebie, żeby cię nie wywalili jak tego korespondenta z Wyborczej.

@WhatTheFuckOrange:

w skali globalnej dążą to utrzymania pokoju (Syria teraz / 2013r)


W Aleppo nie działa w tej chwili żaden szpital. Powyjmowali wcześniaki z inkubatorów. Jak ty definiujesz "pokój"?

i do zachowania pojałtańskiego podziału granic (Ukraina).
mozna dyskutowac o polityce, a mozna chciec komus dac po mordzie, bo ma inne poglady. Jest roznica? Mi za stwierdzenie, ze Armia Czerwona okupowala Polske chca dawac po mordzie.


@tomasz-maciejczuk: A w Polsce chcą dawać w mordę, jak powiesz że krasna armia wybawiła Polskę. ;)

Czytam teraz "Wojnę i pokój", i tam polscy ułani topią się w rzece dla Napoleona. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile nieprzychylności Tołstoja do