Wpis z mikrobloga

Facebook mi przypomniał, to sobie dodam.

Najbardziej p------e wejście do mieszkania ever. Ale klimatyczne na swój sposób. Tak - jedyne. Po pijaku czy na kacu po zejściu z 2 piętra, ciężko było iść prosto po płaskim. Zresztą na trzeźwo też były dość specyficzne.

Dostawca pizzy raz jak przyjechał, to z dołu już krzyczał: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Panie, to chociaż spotkajmy się w połowie!
A mieszkania takie na zasadzie "studentom się wszystko wynajmie".

W sumie miało jedną zaletę - stojąc na balkoniku gapiło się wprost na Wawel.

#krakow #architektura
KaintoCharlieaDeltatoKain - Facebook mi przypomniał, to sobie dodam. 

Najbardziej ...

źródło: comment_mBy5GmSJgvosgel250eVn5bSwkCRIOLU.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Wygląda klimatycznie, ale mieszkać bym tam nie chciał. Ogólnie labirynt poddaszy w kamienicach na rynku chyba nie ma końca. Raz z kumplem szukaliśmy wejścia na dach przy samym głównym placu to trafiliśmy do pomieszczenia z kilkoma fortepianami i przynajmniej 500 pudełkami nigdy nie używach, eleganckich męskich butów, których ceny wahały się od 800 do 6000 zł - tylko ciężko było stwierdzić, czy to cena w aktualnych złotówkach, bo były
  • Odpowiedz
@maciekawski: Dostanie się na te poddasza jest zazwyczaj dość proste, ale nie chcę pisać poradnika, bo poza zakurzonymi graciarniami pamiętającymi PRL trafialiśmy też na magazyny z alkoholem, jakimiś dokumentami, sejfami. Ich użytkownicy pewnie nie zdają sobie sprawy jak łatwo tam wejść, a my sobie zwiedzaliśmy to w celu czysto eksploracyjnym, ktoś inny może mieć gorsze intencje. Co do piwnic to tylko raz łaziłem (więcej słyszałem) - byłem na imprezie zamkniętej
  • Odpowiedz
@1519868: kamienica w której kiedyś mieszkałem byla w takim typowym kwadracie - dookoła połączone kamienice, a pośrodku podwórko. I kiedyś złodzieje po prostu właźili przez którąs na dach i zeskakiwali sobie do mieszkań na najwyższym piętrze przez balkon.

Tylko że jeden w trakcie drogi powrotnej dachami wpadł w jakąś tylko przykrytą dziurę między ścianami czy stary komin i wpakował się 3 piętrza niżej ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz