Wpis z mikrobloga

@Mesk: To nic więcej jak paint dla szaraków. Nikt tego nie wykorzysta do profesjonalnej pracy.


@loczyn: I uważasz że microsoft nie zbadał rynku i jego potrzeb tylko tak sobie stworzył narzędzie za 3k dolarków aby mogło z niego korzystać kilka szaraków? Uważasz że nie korzystali z pomocy profesjonalistów w kwestiach udogodnień, funkcjonalności itp.?
  • Odpowiedz
@Namenick: Nie próbuj z tym walczyć. Teraz fanboye Apple będą przechodzili przez tzw. "wyparcie", bo ktoś stworzył coś, co wyprzedza sprzęt Apple, a w sferze pewnych możliwości także Photoshopa o lata świetlne, a przecież w umyśle tych ludzi tak głęboko zakorzenione są stereotypy rodem z Windowsa XP, że wciąż używają tych samych argumentów o niestabilności Windowsa/produktów Microsoftu.
  • Odpowiedz
@borowa90: ostatnio to Microsoft wypuszcza coraz to ciekawsze specjalistyczne produkty, a nie Apple. Apple ma problem ze sztuką designu (jak na obrazku), nie wypuszcza absolutnie nic nowego (Watch to fiasko) a nowy iPhone bardziej wygląda designersko niż jest faktycznie używalny (brak jacka do słuchawek, niepotrzebne spłycanie telefonu kosztem mniejszej baterii). Microsoft jest na fali bo od Surface Pro wszystko, co wypuszczają jest sukcesem.
M.....i - @borowa90: ostatnio to Microsoft wypuszcza coraz to ciekawsze specjalistycz...

źródło: comment_llrZzNuZIxgkzeF8XMlRaRIvlSrQlR2a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
czyli uważasz że ogromna grupa specjalistów w Redmond która pracowała nad tym projektem nie ma racji czy produkt się przyjmie czy nie, tylko Ty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Madotsuki: Ja wiem, że tutaj argumentum ad ilościum specjalistum jest mocny, ale prawda jest taka, że Surface 4 rysik miał, teoretycznie nastawienie na grafików było, ale nikt z tego nie korzystał bo się nie nadawało do pracy.
Ja
  • Odpowiedz
I uważasz że microsoft nie zbadał rynku i jego potrzeb tylko tak sobie stworzył narzędzie za 3k dolarków aby mogło z niego korzystać kilka szaraków? Uważasz że nie korzystali z pomocy profesjonalistów w kwestiach udogodnień, funkcjonalności itp.?


@Namenick: Odpowiedziałem już koledze @Madotsuki - może podpasuje inżynierom do pracy w CADach, ale jeśli jakikolwiek grafik to kupi to po prostu ze względu na design, prostotę i fajny ekran, a nie
  • Odpowiedz
@Mesk: Surface Studio mogłoby być fajne, jak by nie poszaleli z ceną. 3000$ (+ podatek) za podstawową konfigurację sprzętową to przegięcie pały - za tą cenę można mieć Cintiqa 27'' (który dla odmiany będzie działał z KAŻDYM softem na rynku, również tym mniej mainstreamowym) i pi razy oko 3 razy lepszą konfigurację sprzętową. Sama konstrukcja Surface Studio jest jednym wielkim znakiem zapytania jeżeli chodzi o trwałość "zawiasów".

Microsoft chce być
  • Odpowiedz
będzie ludziom wciskał drogie meble i wmawiał, że są dzięki temu profesjonalistami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marrond: Ale widać to działa, na Wykopie już są ludzie którzy w to uwierzyli :)
  • Odpowiedz
@Madotsuki: Nie wiem jak jest teraz z programowaniem na Windowsa, ale jak kiedyś chciałem zrobić pierwszą appkę na telefon, to nie mogłem ruszyć nic na Windows Phone'a. Założenia spoko - piszesz jedną rzecz na wszystkie urządzenia z Windowsem o ile dobrze pamiętam. Próbowałem to ogarnąć przez kilka wieczorów i była masakra.

System na telefonie: Windows 8.1 a na kompie Win7 - nie poprogramujesz sobie. Postawiłem więc wirtualkę, ale tam nie
  • Odpowiedz
Microsoft chce być nowym Apple, będzie ludziom wciskał drogie meble i wmawiał, że są dzięki temu profesjonalistami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marrond: no właśnie nie wiem, narzekanie na dosyć słabą specyfikację sprzętu jak na 3000 dolarów (bez tego śmiesznego kółeczka - Surface Dial (!)) są jak najbardziej na miejscu, ale wydaje mi się że tak specjalistyczny sprzęt nie jest jakimś gimmickiem z o za wiele dużą
  • Odpowiedz
Jak ktoś chce sobie sprawdzić to rysowanie 3D to ficzer nowego Painta, jak masz tablet ze stylusem albo zwykły tablet graficzny to możesz to wytestować w tym momencie (haczyk - to jest aplikacja UWP i nie działa bez Win10 Anniversary update). Generalnie Paint nadal ssie.
  • Odpowiedz
@Madotsuki: zależy jak na to spojrzeć. Jeśli chodzi o wyniki finansowe to Apple jest na plusie. I fakt maja produkty poniżej oczekiwań ale chyba to klienci sa mniej wymagający.

A tak wogole to jest takie cos jak "PowerMate" z 2011. Dosyć mocno sie inspirowali :D
  • Odpowiedz