Wpis z mikrobloga

@Mesk: Wiesz moze jak to dziala dotykowo? W sensie - jak rysuję piórkiem to wykrywa dotyk rąk? Można oprzeć dłoń o to w trakcie rysowania piórkiem (i nie będzie dotyku z dłoni wykrywało)? Dla mnie rewelacyjnie to wygląda...
  • Odpowiedz
Niby dlaczego?


@chaos_n: Bo jest za mało opcji, za mało precyzyjne, raczej taka zabaweczka.
Z resztą do takich animacji 3D - przestrzennych, to dotykowy tablet plus takie pokretełko kiepsko się sprawdza.
  • Odpowiedz
@loczyn: Myślę, że są tryby pracy z większą precyzją. Poza tym artyści niekoniecznie muszą wymagać tego poziomu precyzji, co architekci :) Myślę, że concept arty byłyby całkiem przyjemne w tworzeniu i obróbce na tym wynalazku.
  • Odpowiedz
Myślę, że concept arty byłyby całkiem przyjemne w tworzeniu i obróbce na tym wynalazku.


@chaos_n: Odpowiem - nie ;)
Targetem są casualowce, co najwyżej jakieś osoby które chcą coś naszkicować na zebraniu, ale do produkcji artystycznej to nie wejdzie.
  • Odpowiedz
@loczyn: Rozumiem, że siedzisz w branży? Sam nie pracuję z grafiką, ale jeśli jest tak jak piszesz, to nie wiem, jaki był sens produkowania tego urządzenia :) Raczej mało którego casualowca będzie stać na taką zabawkę.
  • Odpowiedz
Rozumiem, że siedzisz w branży? Sam nie pracuję z grafiką, ale jeśli jest tak jak piszesz, to nie wiem, jaki był sens produkowania tego urządzenia :)


@chaos_n: Tak, siedzę w branży bardzo dobrze :P
Nie no bez przesady. Przecież możesz używać do Photoshopa. Chociaż podobno Surface 4 ssała penisa pod względem jakości.
Jeśli MS nie zrobi takiej dokładności jak tablety Cintiq to w sumie będzie to tylko średni komputer w
  • Odpowiedz
@loczyn: Mysle ze mogloby sie to sprawdzic w zastosowaniach cad/cam. Co prawda taki grzybek ale jako zamiennik myszki juz jest http://www.3dconnexion.pl/products/spacemouse/spacemousewireless.html
Ale taki maly fajny dotykowy czemu nie.
Tyle ze w tym wypadku piorko i grzyb musialby miec jakies przyciski sensowne.
Oraz soft powinien korygowac ruchy reki, bo inzynier z odrecznymi krzywymi liniami jest mocno na bakier.
Natomiast sama obsluga przestrzeni trojwymiarowej wyglada calkiem sensownie.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Miałem (nie)przyjemność korzystać z Connexiona.
Ogólnie wszyscy korzystają z myszki + klawy + tabletu (tu zależnie od preferencji, Intuos albo Cintiq)
Connexion rzadko spotykany jest, albo w ogóle jakieś inne cuda :)
  • Odpowiedz
@loczyn: my mamy w pracy i ludziska sobie chwala, ja jestem zbyt mocno przywiazany do klawiatury i odrywanie lewej reki w te i na zad mnei meczylo, wiec dopasowalem sobie klawiature pod siebie (troche jak w FPS).
Tylko jak pisalem to zastosowania inzynierskie, konstruckcja projekty + rysunki detali 2d. Tablet w takich aplikacjach raczej odpada.
  • Odpowiedz